Seniorzy Mazura zdobywają kolejne trzy punkty

W sobotę, 6 maja 2017 r. w meczu 19 kolejki piłkarskiej Płockiej Ligi Okręgowej seniorzy Mazura wygrali na własnym boisku 3:1 ze Zrywem Bielsk i nadal zajmują pozycję lidera.

Mecz jak to zazwyczaj bywa w rozgrywkach ligowych Ligi Okręgowej rozpoczął się od ataków Mazura a niżej notowani goście bronili dostępu do własnej bramki. W 13 minucie po wstrzeleniu piłki w pole karne od Łukasza Kiełbasy do siatki na 1:0 trafił Michał Matecki. Mazur wynik podwyższył tuż przed przerwą, w 40 minucie wykończył strzałem głową dośrodkowanie od Bartłomieja Dębickiego Piotr Wachaczyk a w 43 minucie z ostrego kąta do siatki Zrywu trafił na 3:0 Gracjan Sobczak.

Goście z Bielska zdobyli jak się okazało honorową bramkę w 58 minucie po mocnym strzale z rzutu wolnego w wykonaniu Damiana Pomorskiego.

Bramka ta była przerwaniem doskonałej passy, gdyż Mazur w meczach Płockiej Ligi Okręgowej na własnym boisku nie stracił bramki przez sześć kolejnych spotkań z rzędu wszystkie wygrywając. Po raz ostatni na boisku w Gostyninie przy Sportowej rywal Mazura – a był to wówczas Kasztelan Sierpc – strzelił bramkę Mazurowi 17 września ubiegłego roku, co oznaczało grę przez aż 645 minut na własnym boisku bez straty gola. Duża zasługa tak znakomitej passy wynika z dobrej postawy obrony ( w sumie w całych rozgrywkach stracone tylko 12 bramek) jak i bramkarzy – Bartosza Tomczaka i Huberta Borowego.

Zwycięstwo ze Zrywem Bielsk było także 10 meczem bez porażki w rozgrywkach ligowych na własnym boisku. Mazur w tabeli jest na pierwszym miejscu, z 47 punktami – tyle samo ma Amator Maszewo – jednak nasz zespół ma jedno spotkanie rozegrane mniej. To już niemal pewne, że między naszym zespołem a Amatorem Maszewo rozegra się kwestia awansu do IV Ligi, gdyż pozostałe zespoły tracą już większą ilość punktów.

Kolejne spotkanie seniorów Mazura to mecz wyjazdowy 20 kolejki – w niedzielę 14 maja 2017 r. o g. 14:00 w Cieszewie koło Drobina nasz zespół zagra z tamtejszym Wichrem.

Mazur Gostynin – Zryw Bielsk 3:1

Bramki: 13' Michał Matecki, 40' Piotr Wachaczyk, 43' Gracjan Sobczak – 58' Damian Pomorski

Mazur: Hubert Borowy – Arkadiusz Wróblewski, Piotr Dutkiewicz, Paweł Winnicki, Łukasz Kiełbasa - Michał Matecki, Bartosz Dutkiewicz (59' Patryk Matusiak), Bartłomiej Dębicki, Gracjan Sobczak, Piotr Wachaczyk, Rafał Wilamowski (73' Sebastian Surmak); I trener: Piotr Dutkiewicz, II trener: Bartłomiej Dębicki

Zryw: Kamil Grzelak – Jarosław Sulkowski, Kamil Łęcki, Hubert Pessel, Łukasz Zawadzki – żółta kartka (80' Adrian Kowalczyk), Kamil Gapiński, Marcin Głowacki (46' Krzysztof Umiński), Bartłomiej Lorenc (46' Damian Pomorski), Adrian Żuchniewicz, Krzysztof Przygocki (46' Michał Wuchowski), Filip Orłowski; trener: Damian Gagat.

• Mazur Gostynin – Zryw Bielsk 3:1