Dobry początek sezonu w IV Lidze i zwycięstwo 2:0 z Raciążem

Zwycięstwem 2:0 nad Błękitnymi Raciąż rozpoczęli piłkarze Mazura Gostynin sezon 2017/18 w IV Lidze Mazowieckiej.

Tuż przed meczem puchar i komplet piłek za zwycięstwo w Lidze Okręgowej wręczyli kapitanowi zespołu Mazura Piotrowi Dutkiewiczowi przedstawiciele Płockiego OZPN.

Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla podopiecznych trenera Waldemara Figurskiego, w 5 minucie po dośrodkowaniu z lewej strony od Gracjana Sobczaka piłkę wybijał bramkarz Raciąża Kamil Kalinowski, a błąd golkipera wykorzystał po dobitce głową Rafał Wilamowski. W 24 minucie powinno być 2:0, doskonałą sytuację zmarnował, strzelając nad poprzeczką Bartosz Komorowski.

Wynik ustalony został w drugiej połowie, w 83 minucie po akcji lewą stroną boiska Arkadiusz Wróblewski dograł piłkę w pole karne, a z bliska piłkę do siatki wbił Michał Matecki. Bardzo dobrą zmianę zarządził wcześniej trener Figurski, gdyż Matecki 4 minuty po wejściu na boisko zdobył gola.

Z bardzo dobrej strony pokazali się gracze, którzy zasilili Mazura w przerwie letniej. Pewnie w bramce 90 minut zagrał Adrian Rak, bardzo dobrze w obronie spisywali się obrońcy - zarówno Konrad Popławski jak i Jarosław Kułaga. W środku pola przewagę dla Mazura stwarzał Damian Surmak, a zagrożenie pod bramką Raciąża powodowali Bartosz Komorowski oraz Bartłomiej Wiśniewski, który wszedł na boisko w drugiej połowie.

Nasz zespół zaliczył dobry początek w IV Lidze, 3 punkty z Raciążem dadzą motywację do dalszej dobrej gry zespołu z Gostynina.

Kolejny mecz Mazura to także pojedynek na własnym boisku, w ramach 2 kolejki w sobotę, 19 sierpnia 2017 r. o g. 11:00 Mazur zagra z Huraganem Wołomin. To zespół, który spadł z III Ligi do IV, więc podopiecznych trenera Figurskiego czeka na pewno trudne spotkanie.

Mazur Gostynin – Błękitni Raciąż 2:0

5' Rafał Wilamowski, 83' Michał Matecki

Mazur: Adrian Rak – Jarosław Kułaga, Konrad Popławski, Piotr Dutkiewicz, Arkadiusz Wróblewski – Rafał Wilamowski (79' Michał Matecki), Bartłomiej Dębicki, Mateusz Ostrowski (58' Bartosz Wiśniewski), Gracjan Sobczak (90+3' Eryk Przybylski) – Damian Surmak, Bartosz Komorowski (87' Patryk Gronalewski); trener: Waldemar Figurski

Raciąż: Kamil Kalinowski – Damian Skumórski, Wojciech Gapiński, Paweł Winnicki, Damian Koryto, Piotr Paczkowski, Marcin Chyczewski, Patryk Piasecki (66' Jakub Wilczyński), Jakub Wszałkowski, Damian Szelągiewicz (68' Jarosław Żebrowski), Dawid Dębkowski; trener: Fabian Kotarski, asystent: Marek Brakowiecki

Żółte kartki: Ostrowski i Popławski (Mazur) – Wszałkowski, Dębkowski i Koryto (Błękitni).