Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Wisła minimalnie lepsza od Mazura

W meczu 11. kolejki grupy północnej mazowieckiej IV ligi Wisła II Płock pokonała w derbach okręgu Mazura Gostynin 1:0 (1:0), po bramce Kamila Bilińskiego.

Drużyna Wisły wzmocniona została 9 zawodnikami z Ekstraklasy, jednak mimo wszystko gostyniński Mazur potrafił nawiązać skuteczną walkę.

W 20. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego celnie główkował Damian Byrtek, a po upływie 120 sekund... zrobiło się 1-0, gdy fantastyczne podanie Semira Stilicia wykorzystał Kamil Biliński.W 29 minucie Biliński zmarnował doskonałą sytuację na podwyższenie na 2:0, z kilku metrów nie trafiając do pustej bramki.

Najdogodniejszą sytuację do zdobycia bramki Mazur miał w 33 minucie Bartłomiej Dębicki. Kapitan Mazura po rzucie rożnym wykonywanym przez Mateusza Ostrowskiego odbił piłkę głową a ta zatrzymała się na poprzeczce bramki Bartłomieja Gradeckiego.

Po zmianie stron tempo niedzielnego starcia trochę "spadło", a co za tym idzie mniej było również sytuacji podbramkowych. Prowadzenie Nafciarzy w 60. minucie starał się wówczas podwyższyć rezerwowy Kamil Nowicki, ale kopnął wprost w bramkarza. Zawodnicy Mazura Gostynin odpowiedzieli na to nieudanym lobem Bartosza Wiśniewskiego,płaskim strzałem Rafała Wilamowskiego oraz uderzeniem z daleka Gracjana Sobczaka. Ostatecznie żadnej ze stron nie udało się doprowadzić do zmiany wyniku i płocczanie zgarnęli kolejne ważne trzy punkty, które pozwoliły - po krótkiej przerwie - wrócić rezerwom Wisły na fotel lidera grupy północnej mazowieckiej IV ligi.

Kolejny mecz już w najbliższą środę 18 października o godzinie 15:30, gdy na Stadionie Miejskim im. Bernarda Szymańskiego drugi raz z rzędu Wisła II Płock zmierzy się z Mazurem Gostynin. Tym razem w finale okręgowego Pucharu Polski.

Natomiast kolejny mecz ligowy Mazura, to mecz 12 kolejki, w sobotę, 21 października 2017 r. o g. 11:00 a rywalem będzie Ożarowianka Ożarów Mazowiecki.

W tabeli Mazur z 13 punktami jest na 10 miejscu.

Wisła II Płock - Mazur Gostynin 1:0 (1:0)

Bramka: Kamil Biliński 22'

Wisła II Płock: 93. Bartłomiej Gradecki - 91. Patryk Stępiński, 3. Alan Uryga, 9. Damian Byrtek, 11. Kamil Sylwestrzak (46, 21. Kamil Nowicki) - 5. Damian Rasak, 6. Semir Stilić (65, 25. Sebastian Krajewski) - 14. Jakub Łukowski, 19. Mikołaj Lebedyński, 18. Marcin Mielczarski - 16. Kamil Biliński (74, 89. Radosław Gałązka).

Mazur Gostynin: 1. Adrian Rak - 2. Jarosław Kułaga, 19. Konrad Popławski, 7. Arkadiusz Majchrzak, 5. Arkadiusz Wróblewski - 16. Mateusz Ostrowski, 13. Bartłomiej Dębicki - 14. Bartosz Wiśniewski, 9. Damian Surmak, 3. Gracjan Sobczak - 8. Rafał Wilamowski.

Żółte kartki: Łukowski, Stępiński – Majchrzak.

Źródło: Mazur Gostynin, Wisła Płock