Bez punktów w Łomiankach. Spadek w tabeli seniorów Mazura

W 13. kolejce IV Ligi Mazowieckiej Gr. Północnej seniorzy Mazura Gostynin doznali trzeciej z rzędu porażki. Mazur przegrał na wyjeździe w Łomiankach 0:3 i spadł w tabeli z 12 na 13 miejsce.

Mecz ułożył się bardzo źle dla podopiecznych trenera Waldemara Figurskiego, już w pierwszej akcji w 1 minucie faulowany w polu karnym przez Konrada Popławskiego był Karol Szeliga. Rzut karny na bramkę skutecznie zamienił sam poszkodowany.

Mazur po fatalnym początku otrząsnął się, w 12 minucie gostyniński zespół wykonywał rzut wolny. Piłkę w pole karne dośrodkował Mateusz Ostrowski a w kierunku bramki uderzył Bartosz Komorowski. Futbolówka trafiła do Bartosza Wiśniewskiego, który jednak mimo iż wpakował ją do siatki, to jednak gol nie został uznany, gdyż był na spalonym.

Kolejne minuty to także kilka ciekawych akcji, jednak Mazur nie potrafił zdobyć gola. Uczynili to przed przerwą jeszcze raz gospodarze, w 40 minucie ponowie na listę strzelców wpisał się po indywidualnej akcji Szeliga.

W drugiej połowie jedyną okazją do zdobycia gola przez Mazur był także stały fragment gry, w 53 minucie dośrodkowywał Damian Surmak, lecz strzał głową Popławskiego obronił w ostatniej chwili bramkarz łomianek Paweł Wysocki.

Gospodarze podwyższyli na 3:0 ustalając tym samym wynik meczu w 67 minucie Mateusz Sołtys.

Mazur po raz trzeci z rzędu w meczu ligowy schodził pokonany z boiska. Porażka oraz zdobyty punkt Huraganu Wołomin w meczu z Ożarowianką spowodował, że zespół z Wołomina wyprzedził w tabeli Mazur, który obecnie jest na 13 miejscu, trzecim od końca, z 13 punktami.

Kolejny, ostatni już mecz Mazura w tym roku, to spotkanie 14 kolejki. W sobotę, 4 listopada 2017r. o g. 11:00 nasz zespół zagra na Stadionie MOSiR w Gostyninie z Mławianką Mława.

KS Łomianki – Mazur Gostynin 3:0

Bramki: 2' (rzut karny) i 40' Karol Szeliga, 67' Mateusz Sołtys.

Łomianki: Paweł Wysocki – Patryk Brzozowski, Michał Brzozowski (88' Daniel Ziąbski), Michał Kielak (70' Piotr Strzemecki), Kordian Latos, Karol Szeliga, Łukasz Kawka (77' Karol Nowak), Bartłomiej Bochenek (90' Filip Krzeszowski), Mateusz Sołtys (83' Cezary Kałan), Marcin Podsiadlik, Denis Kotula; trener: Michał Piros.

Mazur: Bartosz Tomczak – Arkadiusz Wróblewski, Arkadiusz Majchrzak, Konrad Popławski, Jarosław Kułaga (79' Eryk Przybylski), Damian Surmak (64' Kasjan Klimkiewicz), Bartłomiej Dębicki, Mateusz Ostrowski (56' Gracjan Sobczak), Rafał Wilamowski, Bartosz Wiśniewski (75' Michał Matecki), Bartosz Komorowski; trener: Waldemar Figurski.

Żółte kartki: Surmak, Dębicki.