Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Centrum Rozwoju Organizacji Pozarządowych w Gostyninie (CROP) zaprasza

Informujemy, iż w Gostyninie zostało utworzone Centrum Rozwoju Organizacji Pozarządowych w Gostyninie (CROP), które mieści się w lokalu nr 21, w budynku Miejskiego Centrum Handlowego „Stara Betoniarnia” przy ul. Bierzewickiej 32 w Gostyninie i dostępne jest dla wszystkich organizacji pozarządowych, działających na terenie gmin Powiatu Gostynińskiego, tj. Gminy Miasta Gostynina, Miasta i Gminy Sanniki, Gminy Gostynin, Gminy Szczawin Kościelny, Gminy Pacyna.

 

Głównym celem działania Centrum Rozwoju Organizacji Pozarządowych w Gostyninie jest zwiększenie zaangażowania obywateli i organizacji pozarządowych w życie publiczne. Realizacja projektu umożliwi mieszkańcom Powiatu Gostynińskiego angażowanie się w różnorodne działania na rzecz innych, swoich wspólnot oraz w tworzenie, realizację i monitoring polityk publicznych a także zwiększy ilość inicjatyw oddolnych oraz przyczyni się do zwiększenia potencjału III sektora.

 

Centrum Rozwoju Organizacji Pozarządowych w Gostyninie to również miejsce, w którym przewidziano bezpłatne szkolenia, poradnictwo, doradztwo w zakresie zagadnień związanych z działalnością organizacji pozarządowej (w tym m. in. zakładanie, rejestracja, sprawozdawczość, pozyskiwanie funduszy, księgowość, ochrona danych osobowych).

 

W ramach działania  Centrum Rozwoju Organizacji Pozarządowych w Gostyninie świadczone są również bezpłatne usługi doradztwa prawnego dla mieszkańców Powiatu Gostynińskiego.

 

Jednym z założeń powstania Centrum Rozwoju Organizacji Pozarządowych w Gostyninie jest także idea tworzenia porozumień i sieci organizacji pozarządowych z terenu Powiatu Gostynińskiego – chociażby poprzez podejmowanie realizacji projektów partnerskich i aplikowanie o środki pomocowe na ich realizację.

 

Do dyspozycji organizacji pozarządowych dostępne jest przestronne biuro wyposażone w stoły i krzesła, kserokopiarkę wraz ze skanerem, rzutnik multimedialny z ekranem, flipchart. Zapewniony też jest bezprzewodowy  dostęp do Internetu. CROP to idealne miejsce do przeprowadzania spotkań wewnętrznych organizacji, szkoleń, warsztatów. Korzystanie z biura CROP i jego zasobów jest bezpłatne.

 

CROP otwarte jest w następujących godzinach:

  • Poniedziałek, Czwartek, Piątek: 10.00 – 16.00
  • Wtorek, Środa: 12.00 – 18.00

Możliwe jest skorzystanie z CROP zarówno w innych godzinach, jak i w sobotę – po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

Zapisy na bezpłatne doradztwo prawne dla mieszkańców Powiatu Gostynińskiego oraz na doradztwo dla ngo odbywają się pod numerem telefonu: 576 –719 – 088.

  • Centrum Rozwoju Organizacji Pozarządowych
  • Centrum Rozwoju Organizacji Pozarządowych

wstecz

Banery

Stopka

Kontakt

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt