Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Przemoc domowa – problem do rozwiązania

Kiedy dawno, dawno temu, jeszcze w ubiegłym stuleciu, studiowałam psychologię i odbywałam praktykę u wówczas doktora psychologii, który świeżo wrócił z AMERYKI, ten, z wyraźnym ożywieniem opowiadał, że gdy ludzie spotykają się w USA, to zadają sobie cztery pytania: 1. Jak się masz? 2. Czy rzuciłaś/eś już palenie?, 3. Jaki masz poziom cholesterolu ? 4. Czy masz już psychoterapeutę?

Wtedy, ponad 30 lat temu, w naszym kraju mało kto słyszał o psychoterapii. Teraz mamy już różne szkoły psychoterapii, a korzystanie z usług psychiatry, psychologa, psychoterapeuty, terapeuty uzależnień nie jest czymś nadzwyczajnym, podobnie jak korzystanie z siłowni, SPA czy chociażby domowego rowerka stacjonarnego. Częściej i w większym stopniu troszczymy się o siebie, dbamy o zdrowie, angażujemy się w profilaktykę zdrowotną .

Jest jednak jeszcze temat tabu, do którego doświadczenia, niekiedy przyznają się osoby medialne. Chodzi o przemoc domową, zjawisko wcale nierzadkie, a będące źródłem cierpienia rodziny. Czasem jest to problem nazwany i zdiagnozowany przez służby społeczne lub wymiar sprawiedliwości, a czasem ma charakter tak ukryty, że nawet osoby uwikłane w problem nie zdają sobie z niego sprawy, a pomocy szukają u lekarzy, skarżąc się na dolegliwości somatyczne lub psychiczne.

Urząd Miasta Gostynina finansuje zajęcia terapeutyczne dla osób uwikłanych w problem przemocy domowej, które będą prowadzone w dawnej świetlicy Bartek, vis a vis TESCO, ul. Jana Pawła II 14 . Dla osób zainteresowanych szczegółowe informacje znajdą się na stronie Urzędu Miasta Gostynina , w zakładce profilaktyka uzależnień i w miejscu prowadzenia zajęć, tel. 607 406 122. Zapraszam.

Barbara Góralczyk

  • Terminy spotkań
  •  Miejski informator dla rodzin dotkniętych przemocą

OGÓLNOPOLSKIE POGOTOWIE DLA OFIAR PRZEMOCY W RODZINIE
"NIEBIESKA LINIA"

TEL. 801 12 00 02
(osoby dzwoniące z telefonów stacjonarnych płacą jedynie za pierwszy impuls, bez względu na to skąd dzwonią i jak długo trwa rozmowa)


telefon działa od poniedziałku do soboty w godz. 8:00 - 22:00
oraz w niedzielę i święta w godz. 8:00 - 16:00

W środy w godz. 18:00 - 22:00 dyżurują prawnicy, którzy udzielają porad prawnych
Dodatkowe dyżury prawne w poniedziałki i wtorki od 17:00 - 21:00 pod nr (22) 666 28 50 (połączenia pełnopłatne)
Możesz także napisać e-maila: niebieskalinia@niebieskalinia.info
lub poszukać informacji na stronie: www.niebieskalinia.info

Banery

Stopka

Kontakt

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt