Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Kotki i psy do adopcji

Przedstawiamy trzy piękne, pięciomiesięczne, wysterylizowane kotki do adopcji.
Zainteresowanych prosimy o kontakt pod numerem tel. 883-966-425

W dalszej kolejności psiaki do adopcji przebywające w domach tymczasowych pod opieką gostynińskiego ruchu społecznego na rzecz zwierząt Animal Ghost. Zainteresowanych adopcją prosimy o kontakt pod nr tel. 607-599-566.

CHIA

AUSTRALIJSKI PIES DINGO SZUKA DOMU!
SKĄD SIĘ WZIĘŁA?
Ludzie lubią psy rasowe. Dobrze, nam też wiele rasowców się podoba. Ale istnieje ludzie, którzy chcą mieć rasowego psa, tylko po to, aby podbić swoje ego. Musi być rasowy, drogi, najlepiej rzadko spotykany. Tacy ludzie przy wyborze psa nie biorą pod uwagę potrzeb rasy, liczy się tylko to czego oni chcą.
Na świecie są setki różnych ras. Cały czas powstają nowe. Popularne są też hodowle ras pierwotnych. Nie ma w tym nic dziwnego i złego, dopóki szczeniaki nie trafiają w nieodpowiednie ręce. Rodzice Chii nie mieli szczęścia. Ktoś pozwolił im niekontrolowanie sie rozmnażać. Ktoś pozwolił na to, aby przyszły na świat niechciane szczeniaki.
Chia (czyt. Czija) przyjechała do nas z Portugalii. Adoptowali ją nasi przyjaciele. Zupełnie nie zdawali sobie sprawy z tego, jakiego psiaka wzięli pod swoje skrzydła. Od początku dziwnie sie zachowywała, ale myśleli, że jest to spowodowane jakimiś traumatycznymi przejściami. Starali sie jej pomóc jak tylko mogli, ale to nic nie dawało. Chia panicznie bała się ludzi, nie miała apetytu, nie słuchała się na spacerach... Był to ich pierwszy pies w życiu i całkowicie nie wiedzieli o co chodzi.
Powód problemów behawioralnych Chii poznali dopiero gdy przyjechali na wakacje do Polski. Pierwsze co rzuciło nam sie w oczy to specyficzny kształt czaski i niezależne poruszanie uszami...
Rozpoczęło się szukanie, sprawdzanie, siedzenie na forach, opinia lekarza, czytanie o doświadczeniach właścicieli australijskich psów dingo...
Tak. Przynajmniej jeden z rodziców Chii to rasowy australijski pies dingo. W 100% wszystko się zgadza.
Dla dobra i szczęścia psa zdecydowaliśmy, że nie wróci do Portugalii, do mieszkania w kamienicy.
Musimy jej znaleźć dom, w którym będzie naprawdę szczęśliwa.
JAKA JEST CHIA?
Chia jak na "dzikiego" psa przystało jest bardzo nieufna w stosunku do ludzi. Bardzo nie lubi przebywać w mieście i w miejscach gdzie jest dużo osób. Jest jednak całkowicie pozbawiona agresji.
Uwielbia biegać. Potrzebuje naprawdę dużo ruchu. "Dogaduje" sie z psami i kotami w domu, jednak na podwórku potrafi kota pogonić. Ma dwa lata.
Jak już zaufa (a ostatnio zajmuje jej to co raz mniej czasu), zachowuje się jak każdy pies. Lubi być głaskana i przytulana. Lubi spać na kanapie i bawić się piłeczką. Ma jednak trochę "koci" charakter. Waży 22 kg, sięga ponad kolano.
JAKIEGO DOMU POTRZEBUJE?
Takiego, w którym będzie kochana. Najlepiej domu w którym są jakieś inne, ufające ludziom psy. Na wsi. Domu "sportowego", najlepiej z dużym podwórkiem. Według nas najlepiej zrozumieją jej potrzeby osoby, które mają lub miały psy rasy Wilczak czechosłowacki, Husky, Malamut.
Więcej informacji pod numerem tel. 607 599 566.

PRYMUS

Pies ma około roku, jest młodziutki i pełen energii. Uwielbia zabawę, jest bardzo radosny i wpatrzony w człowieka. Psiak jest bardzo żywiołowy, bawi się z innymi psami, ale koty goni. Jest też bardzo czujny. Szybko się przywiązuje do nowego miejsca, nie ma tendencji do ucieczki. Jeżeli ktoś chciał by przygarnąć psiaka prosimy o kontakt 607 599 566; 509 653 345.

DORA, NADIR, HESSA

Dora trafiła do nas w zaawansowanej ciąży. Urodziła cztery zdrowe szczeniaczki, trzy dziewczynki i chłopca. Niestety bez problemów obyć się nie mogło - Salmę, mimo walki, zabrała nam parwowiroza.
Zajna znalazła już swój szczęśliwy dom. Mama i reszta szczeniaczków bardzo czekają na swoje nowe rodziny. Maluszki – 1 sunia i 1 piesek są zdrowe, radosne i rozrabiają na całego. Są zaszczepione, odrobaczone, mają obecnie po 2,5 miesiąca.

Dora ich mama to dama bardzo spokojna i zrównoważona, choć przy pierwszym spotkaniu nieco nieufna i wycofana, po chwili szybko przełamuje strach przed człowiekiem (najwyraźniej pozostałość po życiu na ulicy). Suczka jest niekłopotliwa, doskonale nadaje się np. dla osoby starszej, która boi się opieki nad energicznym i rozbrykanym szczeniaczkiem. Dora jest już wysterylizowana i tylko kogoś z Was brakuje jej do szczęścia. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt: 509 653 345, 605 974 653.

YOGI

Yogi to śliczny, młodziutki, około roczny psiak o urodzie trochę większego yorka, waży 10 kg i już nie urośnie. Poza bezdyskusyjną urodą po terierach odziedziczył też żywiołowy, wesoły, towarzyski, ale równocześnie twardy charakterek. Szukamy opiekuna, który poza oczywistym rozpieszczaniem (bo jak tu go nie kochać?), zapanuje nad jego energią. Yogi został wykastrowany. Zainteresowanych adopcją psiaka prosimy o kontakt: 509 653 345, 605 974 653.

BUNIA, SKIERKA

Dwie urocze dziewczynki szukają nowych domów. Psiaczki są zdrowe, wesołe, kontaktowe, na kolanach siedzą bardzo spokojnie i czekają na mizianie. Zostały odpchlone i odrobaczone.
Jeśli jesteś zdecydowany na pogryzione łapcie i zasikane dywany... Jeśli chcesz poświecić trochę czasu na naukę i wychowanie... Jeśli wysterylizujesz w odpowiednim wieku sunię, żeby uniknąć dalszego rozmnażania niechcianych szczeniaczków... Jeśli uważasz, że będziesz mógł przyjąć pieska na najbliższe 12 czy 15 lat... DZWOŃ !!! 509 653 345, 605 974 653
Prosimy o przemyślane decyzje!

BURSZTYNEK

Bursztynek - malutki, dziesięciomiesięczny piesek o wyjątkowo intensywnym, pięknym kolorze szuka domu. Bursztynek jest pieskiem bardzo grzecznym. Przyjazny choć czasami jeszcze lekko nieśmiały. Pozbawiony agresji, lubi towarzystwo innych psów, zachowuje czystość w domu, sam nie oddala się od człowieka. Jest wykastrowany. Kontakt: 607 599 566, 509 653 345

RAFA I KOJA

Dwie suczki Rafa i Koja szukają nowych domów . Szczeniaki mają około 4 miesięcy. Będą typowymi średniakami. Psiaki były od urodzenia bezdomne więc chwilę zajmuje im zaufanie nowo poznanym ludziom. Psiaki są odrobaczone odpchlone i raz zaczepione. Prosimy o przemyślenie decyzji żeby pieski już nigdy nie musiały trafić na ulicę lub do schroniska. Za dużo już przeszły w swoim krótkim życiu. Zainteresowanych prosimy o kontakt: 509 653 345, 605 974 653

ALFIK

Alfik jest sporym psem, ale swoją ostateczną wielkość już osiągnął, waży 25 kg. Piesek ma około 8 miesięcy. Jest jeszcze szczeniakiem, który dopiero wymienia szczenięcą sierść na piękną, czarną, błyszczącą okrywę. W jego charakterze jak dotąd odnotowaliśmy same plusy. Alfik jest wesoły, żywiołowy, uwielbia towarzystwo i zabawę, kocha szaleństwa z psimi kolegami, ale z kotami też dogaduje się bez problemów. Energia idzie u niego w parze ze zrównoważeniem, pies z uwagą słucha poleceń swoich opiekunów, a nowych rzeczy uczy się w tempie ekspresowym. Poznał dopiero suchą karmę, psie smakołyki oraz zabawki i zobaczcie jak pięknie z nich korzysta. A czego jeszcze się nauczy zależy już tylko od inwencji, zapału i czasu nowego właściciela.

Mimo, że Alfik jest młodziutki i łagodny doskonale nadaje się na stróża, czujnie pilnuje swojego terenu i na pewno nikt nieproszony nie wkroczy na podwórko widząc go za płotem. Świetnie sprawdzi się jako pies wszystkich członków rodziny.
Zainteresowanych adopcją prosimy o kontakt: 733 015 233, 509 653 345.

DŻAMPER

Dżamper nie miał łatwego życia. Trafił do nas bardzo wystraszony. Psiak bał się gwałtownych ruchów czy podniesionego głosu, każdy trzymany w dłoni przedmiot wywoływał strach, a oczka zerkały z przerażeniem. Nawet wyciągnięcie ręki w jego stronę sprawiało, że pies natychmiast przywarowywał do ziemi w oczekiwaniu na cios. Dżamper mimo doznanych krzywd bardzo pragnie kontaktu z człowiekiem, w pierwszej chwili próbował tylko podczołgać się bliżej, chyba po to, żeby za bardzo nie rzucać się katowi w oczy, ale widać, że głaskanie już sprawia mu przyjemność. Bardzo szybko przyzwyczaja się do nowych warunków. Jest kompletnie pozbawiony agresji, choć czujnie szczeka, gdy ktoś obcy wkracza w pobliże jego podwórka. Będzie idealnym stróżem posesji. Uwielbia towarzystwo innych psów, więc fajnie, żeby miał psiego kolegę czy koleżankę, choć nie jest to warunek konieczny. Dżamper jest psem wyjątkowo niekłopotliwym. Grzeczny, posłuszny, zrównoważony, nie niszczy przedmiotów, nie kopie dołów w ogrodzie. Jest opanowany i łagodny, nie skacze na ludzi, więc bez obaw może mieszkać z małymi dziećmi. W tej chwili jest również pełen radości i chęci do zabawy, mimo że psie zabawki dopiero poznaje, sam zachęca do wspólnego biegania i pieszczot. Jeśli marzysz o psie już poukładanym, który nie będzie przysparzał żadnych problemów, a który będzie obrońcą i przyjacielem przygarnij go,a Dżamper na pewno odwdzięczy się ogromem miłości i przywiązania. Zainteresowanych prosimy o kontakt: 509 653 345

GALA

Gala to wysterylizowana suczka mająca nie wiele ponad rok. Milutka, uległa, o wysokości do połowy łydki. Akceptuje psy i koty. Właściciel suczki zmarł dlatego szukamy dla niej domu. Sunia całe życie mieszkała na podwórku. Nadaje się także do domu, zachowuje czystość w pomieszczeniach i spokojnie leży na swoim posłaniu. Zainteresowanych prosimy o kontakt: 509 653 345, 605 974 653

LEA

Lea ma 8 m-cy, jest wysterylizowana, zaszczepiona, odrobaczona, zaszczepiona na wścieklizną. Waży 12 kg, większa już nie urośnie, sięga do kolana. Radosna, czujna, w kojcu grzeczna. Nie ufna wobec obcych. Suczka jest po sterylizacji więc nie będzie problemu z cieczkami i niechcianymi szczeniętami. Sunia może mieszkać w budzie na podwórku, ale nie może trafić na łańcuch. Zainteresowanych prosimy o kontakt: 509 653 345, 605 974 653

XAJA

Xaja ma 7 m-cy, jest odrobaczona, zaszczepiona, lubi ludzi, ruch, bardzo czujna i szczekliwa. Została znaleziona w Gostyninie, zadbana, czyściutka-miała nawet chipa ale niezarejestrowanego. Mimo ogłoszeń nie dało się ustalić właściciela. Szukamy dla niej nowego domu. Sunia jest po zabiegu sterylizacji więc nie będziemy mieć problemu z cieczką czy niechcianymi szczeniętami. Tel: 509 653 345, 605 974 653

ILU

Ilu to suczka w typie owczarka niemieckiego. Ma około 1,5 roku. Jest łagodna do ludzi i zwierząt. W domu gdzie przebywa bawi się z 3 miesięcznymi szczeniakami. Radosna, czujna, ze szczenięcym entuzjazmem biega za piłką. Jest odrobaczona. Przed adopcją będzie wysterylizowana.

Tel: 509 653 345, 605 974 653

 • kotki do adopcji
 • kotki do adopcji
 • kotki do adopcji
 • kotki do adopcji
 • kotki do adopcji
 • kotki do adopcji
 • Chia
 • Chia
 • Prymus
 • Prymus
 • Afik
 • Afik
 • Bunia
 • Bursztynek
 • Dora
 • Dora
 • Dżamper
 • Dżamper
 • Dżamper
 • Gala
 • Gala
 • Hessa
 • Ilu
 • Ilu
 • Ilu
 • Koja
 • Koja
 • Lea
 • Lea
 • Lea
 • Nadir
 • Rafa
 • Rafa
 • Skierka
 • Xaja
 • Xaja
 • Yogi
 • Yogi
 • Yogi

Banery

Stopka

Kontakt

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt