Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Co nowego słychać w SP 3?

Autor książki „Wilczęta” odwiedził Szkołę Podstawową nr 3

Niedawno gościli w szkole autora książki „Wilczęta. Rozmowy z dziećmi żołnierzy wyklętych”, pana Kajetana Rajskiego. Autor odniósł się na wstępie do niedawno obchodzonego w naszym kraju Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wyjaśnił w formie pogadanki z uczniami terminy związanych z tematyką żołnierzy niezłomnych. W dalszej części pan Kajetan przedstawił uczniom sylwetki najbardziej rozpoznawalnych żołnierzy i opowiedział wątki z ich życia. Uczniowie podczas spotkania mogli zadawać pytania, na które pan Kajetan udzielał odpowiedzi. Spotkanie przebiegło w atmosferze skupienia i powagi.

 • Kajetan Rajski w SP 3
 • Kajetan Rajski w SP 3
 • Kajetan Rajski w SP 3

Klasa 4A szczęśliwa po spędzonych godzinach w szkole

Czy to możliwe, by uczniowie naprawdę polubili szkołę, tak mocno, że cieszą się na myśl o spędzeniu kilku czy kilkunastu godzin w jej murach i to jeszcze po lekcjach? Tak! Klasa 4A przygotowywała się to tego wydarzenia z wielką radością. Uczniowie spędzili z opiekunami aktywnie i naukowo czas w szkole, po lekcjach. Uczniowie bawili się i nocowali pod opieką nauczycieli: Magdaleny Nawrockiej, Magdaleny Dutkiewicz-Petz, Iwony Nowogórskiej, Magdaleny Marciniak i wychowawcy Mateusza Lewandowskiego. Nauczyciele przygotowali wiele atrakcji, w tym grę w Familiadę, rysowanie herbów drużynowych, zajęcia ruchowe, karaoke oraz grę w podchody i wspólne oglądanie filmu. W finale Familiady drużyna uczniów mogła zmierzyć się z drużyną rodziców. Na zakończenie uczniowie dostali nagrody i medale, przygotowane przez Magdalenę Nawrocką, za udział w nocowaniu.

Na dowód tego, że czas spędzony podczas nocowania w szkole wpływa pozytywnie na uczniów i nauczycieli, niech posłużą radosne twarze dzieci na zdjęciach. Wyrazy wdzięczności kierujemy także do rodziców, wspierających wszelkie działania szkoły. Szczególnie Patrycji Piwoni-Kopruckiej i Katarzynie Dubielak, które także całą noc czuwały nad bezpieczeństwem dzieci.

 • Kl. IV a na zajęciach pozalekcyjnych
 • Kl. IV a na zajęciach pozalekcyjnych
 • Kl. IV a na zajęciach pozalekcyjnych
 • Kl. IV a na zajęciach pozalekcyjnych
 • Kl. IV a na zajęciach pozalekcyjnych
 • Kl. IV a na zajęciach pozalekcyjnych
 • Kl. IV a na zajęciach pozalekcyjnych
 • Kl. IV a na zajęciach pozalekcyjnych

Kolejny sukces Ananasów

Zespół Ananasy z SP 3, chluba naszego miasta po raz kolejny osiągnął znaczący sukces na konkursie tanecznym. 10.03.2018r. w Bydgoszczy odbył się 19. Ogólnopolski Konkurs Tańca "Taneczne Miraże", na którym nasze dzieciaki wywalczyły trzecie miejsce. Wart podkreślenia jest fakt, że rywalizowały z bardzo silnymi grupami pochodzącymi z klubów tanecznych, szkół tańca, ośrodków kultury z dużych miast jak: Bydgoszcz, Toruń, Szczecin, Kołobrzeg, Poznań, Leszno. Profesjonalne jury zaświadczyło, że zespół Ananasy w niczym nie odbiega od najlepszych zespołów dziecięcych. Układ taneczny "Wariacje na temat..." wyróżnił się na tle innych prezentacji dynamiką, doskonałą synchronizacją i techniką wykonania. Zespół Ananasy osiąga sukcesy dzięki ciekawym pomysłom znakomitej choreografki Joanny Teśli z Warszawy, wyczerpującym ćwiczeniom na treningach, pracy opiekunek Mirosławy Pietrzak i Sylwii Osmolak oraz zawsze gotowym do pomocy rodzicom. Wiele zawdzięcza także życzliwości Rady Miasta, Dyrekcji SP 3, oraz sponsorom. Dzięki tym wszystkim ludziom zespół Ananasy od dwudziestu lat ciągle się rozwija, bawi, urozmaica imprezy oraz promuje nasze miasto na zewnątrz.


 

 • Kolejny sukces Ananasów
 • Kolejny sukces Ananasów
 • Kolejny sukces Ananasów
 • Kolejny sukces Ananasów
 • Kolejny sukces Ananasów
 • Kolejny sukces Ananasów

SP 3 trzyma formę

Uczniowie klas siódmych i oddziałów gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie przystąpili w roku szkolnym 2017/2018 do realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!”.

Celem programu jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia oraz zbilansowanego odżywiania połączonego z regularną aktywnością fizyczną.

Program "Trzymaj Formę!" realizowany jest metodą projektu. W związku z powyższym uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania i poszerzać wiedzę o aktywności fizycznej, prawidłowym odżywianiu dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem odpowiedzialności indywidualnej za zdrowie i zasady wolnego wyboru. Uczniowie z każdej klasy mają za zadanie przygotować działanie zgodne z celem programu i do 18 maja 2018 roku przedstawić je na terenie szkoły w dowolny sposób.

Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę!" współorganizowany jest przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców w ramach realizacji strategii WHO dotyczącej diety, aktywności fizycznej i zdrowia.


 

 • SP 3 trzyma formę

Inny nie znaczy gorszy

Klasa 4a miała ostatnio możliwość doświadczyć wyjątkowej lekcji. W ramach cyklu lekcji poświęconych osobom niepełnosprawnym oraz relacjom międzyludzkim, uczniowie poznawali zmysły jakimi człowiek komunikuje się ze światem. Klasa, podczas prac w grupach, opracowywała poszczególne zmysły, wskazując jak dzięki nim odbieramy bądź wysyłamy sygnały, także w relacjach międzyludzkich. Uczniowie zrozumieli, że nie zawsze mam możliwość by w pełni z każdego zmysłu korzystać – takie osoby są osobami niepełnosprawnymi lub sprawnymi inaczej, bo każdy z nas, mimo różnic, jest taki sam.

W dalszej części lekcji uczniowie mieli szansę przez chwilę poczuć się jak osoby sprawne inaczej w ćwiczeniu, które wymagało od nich namalowania prostego rysunku, bez użycia rąk. Wszyscy wykazali chęć podjęcia się tego eksperymentu. Mimo, że wcześniej nie wprawiali się w tego typu umiejętnościach rysunki przypominały pierwowzór. Na koniec uczniowie poznali na prezentacji artystów malujących ustami i stopami, którzy mimo ich niepełnosprawności wykonywali piękne prace.

Na kolejnych lekcjach uczniowie będą poznawać niepełnosprawnych muzyków i sportowców.

 

Autorami tekstów są: pani dr Joanna Renata Syska, pan Mateusz Lewandowski, pani Mirosława Pietrzak

 

 • Inny nie znaczy gorszy
 • Inny nie znaczy gorszy
 • Inny nie znaczy gorszy
 • Inny nie znaczy gorszy

wstecz

Banery

Stopka

Kontakt

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt