Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

„Ile płacimy za listy burmistrza?" -oświadczenie Burmistrza

W nawiązaniu do artykułu pt.: „Ile płacimy za listy burmistrza? Sejm chce zakazać trwonienia pieniędzy w ten sposób” zamieszczonego w dniu 29.03.2018 r. na portalu gostynin.info informuję:

Urząd Miasta Gostynina wydaje biuletyn miejski od marca
2010 r. - a więc już 8 lat.
O kontynuacji wydawania biuletynu „Nasz Gostynin” podjąłem decyzję na początku swojej kadencji (styczeń 2015 r.). Biuletyn jest wydawnictwem bezpłatnym, kolportowanym do mieszkańców Gostynina. Ma on charakter wyłącznie informacyjny i zawiera bieżące wiadomości z pracy:
- burmistrza (m.in. realizującego uchwały rady miejskiej)
- urzędu,
- podległych jednostek organizacyjnych,
- spółek.
Znaleźć w nim można również przegląd wydarzeń miejskich – teksty promujące przedsięwzięcia i inwestycje w mieście o charakterze gospodarczym, kulturalnym, turystycznym i sportowym. Tego typu wydawnictwa realizuje większość gmin miejskich i wiejskich.

Za zasadnością publikowania biuletynu przemawia fakt, iż nie wszyscy mieszkańcy Gostynina mają możliwość dotarcia do bieżących informacji z terenu miasta i stoję na stanowisku, że zadaniem jest także przekazywanie rzetelnych informacji z bieżącej działalności władz miasta Gostynina.

Wypowiedź czytelnika zamieszczona na portalu gostynin.info, że „robię sobie kampanię wyborczą za nasze pieniądze” oraz „może niech od razu poda ile zapłacimy za jego wszystkie wydatki wyborcze” traktuję jako kolejną próbę zdyskredytowania mojej osoby w oczach mieszkańców. Pomijam fakt, że o kampanii na razie nie może być mowy z uwagi na nie ogłoszony termin wyborów samorządowych.
Wszelkie insynuacje uważam za bezpodstawne i nie mają one odzwierciedlenia w rzeczywistości.

Jestem Burmistrzem Miasta Gostynina i mandat ten otrzymałem od mieszkańców miasta. Zapewniam Państwa, że wykonuje go w sposób uczciwy i rzetelny.
Ponadto mam pełne prawo, a wręcz obowiązek do informowania mieszkańców o swojej pracy.

Paweł Kalinowski
Burmistrz Miasta Gostynina

wstecz

Banery

Stopka

Kontakt

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt