Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Rusza pierwszy Startup Poland Camp w Gostyninie.

Skąd czerpać finanse na start i rozwój biznesu w 2018 roku?

 

O możliwościach pozyskiwania kapitału dla firm z różnych źródeł (fundusze unijne, VC, Business Angels, crowdfunding etc.) w 2018 roku będzie można posłuchać podczas wydarzenia Startup Poland Camp, które odbędzie się 18 kwietnia (środa) o godzinie 17.00 w Zamku Gostynińskim, nad którym Burmistrz Paweł Kalinowski objął patronat honorowy.


Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.


Do Gostynina przyjadą eksperci ds. pozyskiwania kapitału, jak również przedstawiciele startupów, które taki kapitał pozyskały. Wśród zaproszonych znajdzie się m.in Jakub  Paczuski Head of Customer z firmy Billon. Billon otrzymał dofinansowanie prawie 2 mln euro z programu Komisji Europejskiej Horizon 2020, a we wrześniu tego roku - 100 tys. dolarów z akceleratora startupów Fintech 71 w USA. W listopadzie 2017 r. spółka otrzymała grant 4,5 mln zł od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju na dalszy rozwój swojej technologii.

 

Badania rynku dowodzą, że zaledwie dwie trzecie wszystkich nowych firm potrafi przetrwać dwa pierwsze lata działalności. Z kolei mniej niż 50% funkcjonuje po czterech latach od założenia. Przyczyną upadku firm jest brak funduszy do dalszego jej rozwoju co prowadzi do utraty płynności finansowej, ale również brak specjalistycznej wiedzy jak i skąd te fundusze pozyskać. Jak wynika z raportu „Innowacyjna przedsiębiorczość w Polsce” opracowanego przez PARP, nadal boimy się inwestować w innowacje, bo nie mamy wiedzy i kapitału i tutaj koło się zamyka.

 

Wydarzenie organizowane jest przez Fundację Startup Poland i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, których działania koordynuje w ramach projektu Małgorzata Gontarek.
 

Rejestracja na wydarzenie: https://gostynin.evenea.pl/

 

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/520529068347017/

 

Kontakt do Organizatora:

Małgorzata Gontarek

m.gontarek@startuppoland.org

tel. 602 773 379

  • Startup Poland Camp

wstecz

Banery

Stopka

Kontakt

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt