Złoty TEAM - wrotkarze wywalczyli Puchar Polski

W dn. 28 kwietnia 2018r. w Grodzisku Wielkopolskim odbyły się uliczne Mistrzostwa Polski w półmaratonie wrotkarstwa szybkiego zaliczane do Pucharu Polski.
Patronat nad wydarzeniem objął Polski Związek Sportów Wrotkarskich.

7 zawodników U.K.S. Zwoleń-Team reprezentujących Miasto i Gminę Gostynin wystąpiło w drodze po Puchar Polski.

- 21,7 km.

W wyścigach na 3,1km i 9,3km wrotkarze Speed U.K.S. Zwoleń-Team w drodze po Puchar Polski wywalczyli w elicie najlepszych klubów Polski historyczne osiągnięcie w historii klubu – 4 pierwsze miejsca.

Na dystansie 3,1km /1 pętli ulicznej/ wystartowało 45 utalentowanych zawodniczek, w tym łyżwiarek szybkich naszego kraju. Po pasjonującym finiszu Klaudia Tyszkiewicz /w kat. K11/ oraz Adrianna Kafarska /w kat. K13/ ZWOLEŃ-TEAM zdobyły podwójne złoto, o którym decydowała fotokomórka w rywalizacji z zawodniczką ze Skate Team Kowalow.

Tuż za nimi z 1 sekundową stratą przyjechała zawodniczka z Tomaszowa Mazowieckiego, z 2 sekundową: Sparta Grodzisk Mazowiecka, UKS Znicz Kłodzko, UKS Duszniki Zdrój. Ponadto 7 miejsce w kategorii K11 zajęła Maja Kafarska oraz 9 miejsce w M13 Oskar Berliński ZWOLEŃ-TEAM.

Kolejnym punktem Pucharu Polski były starty na dystansie 9,3km /3 pętle/, w którym rywalizacja rządziła się innymi zasadami: but wysoki fitness oraz koła o maksymalnym rozmiarze 90mm. Tuż po starcie Trener Uks Zwoleń-Team Łukasz Flejszer odrywa się od grupy i w tempie 33,1km/h zajmuje 1 miejsce w open z czasem 00:16:52. Drugie miejsce w kategorii open po oderwaniu się od peletonu w ostatniej fazie wyścigu wywalczyła Maja Michalska UKS Zwoleń-Team z czasem 00:22:15 i tym samym 1 miejsce w kat. Open Kobiet.
Ponadto reprezentantka UKS Zwoleń-Team
Paulina Przybysławska na dystansie półmaratonu zajęła 19 miejsce w kategorii open KOBIET /w kat. wiekowej K20 - miejsce 8/ z czasem 00:46:49.

Pragnę podziękować naszym zawodnikom, którzy przyczynili się do triumfu w Pucharze Polski. Każdy z Nas razem ze sztabem szkoleniowym, wsparciem rodziców, przyjaciół, sympatyków wrotkarstwa Speed osiągnął historyczny sukces dla Naszego klubu.
Przed nami
"Wrotkarska Majówka" na torze w Poznaniu 3 maja 2018 r. oraz Torowe Mistrzostwa Polski w Dusznikach Zdrój 1-3 czerwca 2018 r. - trzymajcie za nas kciuki!" mówi - Trener Ł.Flejszer