Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Podsumowanie akcji "Prędkość"

Wczoraj (07.05.) na drogach powiatu gostynińskiego policjanci przeprowadzili akcję pod kryptonimem „Prędkość”. Wzmożone działania miały na celu kontrolę przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego, a w szczególności zwrócenie uwagi na przekraczających dozwoloną prędkość.
Podczas akcji „Prędkość” gostynińscy funkcjonariusze skontrolowali blisko 30 kierujących pojazdami. Mundurowi ujawnili 16 przypadków niestosowania się do ograniczenia prędkości. Dążąc do poprawy bezpieczeństwa, policjanci będą cyklicznie powtarzać tego typu akcje, ponieważ nadmierna prędkość jest nadal najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych.
Niestety w trakcie trwających działań na terenie Gostynina doszło do wypadku z udziałem motocyklisty. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 46-letni kierujący VW wyjeżdżając z parkingu sklepu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z kierującym motocyklem . Siła uderzenia była tak duża, że motocyklista uderzył w pobliskie drzewo. 23-letni mieszkaniec powiatu płockiego z obrażeniami kręgosłupa został przewieziony do szpitala. Obaj kierujący był trzeźwi. Szczegółowe okoliczności i przyczyny tego zdarzenia wyjaśniać będą gostynińscy policjanci.
W trosce o bezpieczeństwo podróżujących policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominamy również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka.

podkom. Dorota Słomkowska
KPP w Gostyninie

  • KPP w Gostyninie

wstecz

Banery

Stopka

Kontakt

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt