Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Już 1000 zgłoszeń na gostynińskiej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Nadmierna prędkość, niewłaściwa infrastruktura, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych czy niewłaściwa infrastruktura to najczęściej pojawiające się zgłoszenia mieszkańców powiatu gostynińskiego. Od początku funkcjonowania mapy na naszym terenie zgłoszono 1000 zagrożeń.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje w powiecie gostynińskim od 20 września 2016 r. Aplikacja pomaga gostynińskim mundurowym w dotarciu do miejsc, które nie wymagają pilnej interwencji. Każdy obywatel dzięki kilku kliknięciom może zgłosić nieodpowiednie zachowania w swoim rejonie.

Dotychczas na terenie działania Komendy zgłoszono 1000 zagrożeń, z czego prawie połowa została potwierdzonych przez policjantów. Do najczęściej wskazywanych przez użytkowników kategorii należy zaliczyć naruszenia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe parkowanie, niewłaściwa infrastruktura drogowa to główne zagrożenia wskazywane za pomocą aplikacji. Świadczy to o tym, że dla naszych mieszkańców bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest bardzo ważne, a wobec nieprzestrzegania przepisów i brawury na drogach coraz więcej osób mówi stanowcze NIE.  

Pamiętajmy, że każdy z nas może dodatkowo zadbać i poprawić własne bezpieczeństwo. Wystarczy wejść na stronę https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html, nanieść na mapę zagrożenie i w ten sposób poinformować Policję o niepokojących zjawiskach. Do zgłoszenia możemy dodać porę dnia, datę oraz krótki opis, a także plik (np. zdjęcie).

Każdy sygnał to szybsze zapewnienie mieszkańcom porządku i bezpieczeństwa.

Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa NIE służy do zgłaszania interwencji, które potrzebują natychmiastowej reakcji funkcjonariuszy. W takich przypadkach należy kontaktować się bezpośrednio z dyżurnym policji pod numerami alarmowymi 997 i 112.

podkom. Dorota Słomkowska
KPP w Gostyninie

 

grafika źródło:

https://www.google.com/search?q=krajowa+mapa+zagrozen&client=firefox-b-ab&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjq0bXb253bAhWPJlAKHTOOB_EQ_AUIDCgD&biw=960&bih=665#imgrc=BrhXNyHWrwfeXM:

  • Krajowa mapa zagrożeń

wstecz

Banery

Stopka

Kontakt

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt