Mimo porażki Mazur zapewnia sobie utrzymanie w IV Lidze

Pomimo bardzo słabego meczu w Ożarowie Mazowieckim, przegranego 0:5, to po porażce Bugu Wyszków w 27 kolejce IV Ligi Mazowieckiej Gr. Północnej seniorzy Mazura Gostynin zapewnili sobie utrzymanie w rozgrywkach IV-ligowych.

Mazur o utrzymaniu dowiedział się już przed meczem, gdyż przed godziną 13:00 zakończyli swój mecz, przegrany 1:5, rozgrywali piłkarze będącego w tabeli za Mazurem Bugu Wyszków. Wyszkowianie przegrali 1:5 i nie są w stanie już doścignąć Mazura, gdyż pozostały trzy kolejki, a gostyniński klub ma lepszy bilans meczów bezpośrednich.

Jednak mecz Mazura, ponad cztery godziny później w sobotę, 26 maja 2018r. w Ożarowie Mazowieckim był jednym z najsłabszych występów w tym sezonie. Do przerwy obrona naszego zespołu nie radziła sobie z akcjami i wrzutkami w pole karne, stąd wynik brzmiał 3:0 dla gospodarzy. Druga połowa nie była lepsza, jedyną dobrą okazję strzelecką podopieczni trenera Waldemara Figurskiego mieli w 62 minucie, gdy to po strzale z rzutu wolnego Łukasza Kiełbasy bramkarz Ożarowa Michał Kłusek odbił piłkę.

Mazur nadal ma 21 punktów i już zapewnione 13 miejsce w tabeli.

Do rozegrania zostały dwa spotkania, najbliższe – mecz 28 kolejki – z KS Łomianki w sobotę, 2 czerwca 2018 r. o godz. 16:00 na Stadionie MOSiR w Gostyninie.

Ożarowianka Ożarów Mazowiecki – Mazur Gostynin 5:0

Bramki: 19' 76' Paweł Jabłoński, 30' Bartosz Kwiatkowski, 45' Bartosz Piec, 89' Łukasz Grzybowski

Ożarowianka: Michał Kłusek – Michael Chojnicki (56' Wiktor Łysenko), Łukasz Jarnicki (56' Dawid Skrzycki), Artur Dębiec, Krzysztof Pikus, Łukasz Jasiński (56' Łukasz Grzybowski), Paweł Jabłoński, Mateusz Kazimierczuk (63' Stefan Trawiński), Rafał Kalbarczyk, Bartosz Kwiatkowski, Bartosz Piec (79' Rafał Kowalski); trener: Maciej Soroka, asystent: Adam Kempa

Mazur: Hubert Borowy – Michał Matecki, Piotr Dutkiewicz, Patryk Matusiak, Łukasz Kiełbasa – Jarosław Kułaga (69' Bartosz Dutkiewicz) Bartłomiej Dębicki, Mateusz Ostrowski, Bartosz Wiśniewski - Jakub Kustra, Bartosz Komorowski; trener: Waldemar Figurski

żółte kartki otrzymali: Jabłoński, Pikus, Łysenko – Matecki