Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Mistrzostwa w wyciskaniu sztangi leżąc

Po raz kolejny w naszym mieście odbędą się Otwarte Mistrzostwa Gostynina w wyciskaniu sztangi leżąc. Miłośników tego sportu zapraszamy w imieniu organizatorów: Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Flex i Zielonego Jabłuszka, już 9 czerwca br. o godz. 11.00 do hali MOSiR.

Zawody odbędą się w trzech kategoriach: młodzieżowiec (do 23 roku życia), senior (po 23 roku życia) i weteran (po 40 roku życia).

Zwycięzca każdej kategorii wiekowej zostanie wyłoniony na podstawie pkt. formuły Wilks'a. Przypomnijmy, że w połowie lat 90-tych ub. stulecia, australijski matematyk-trójboista, Robert Wilks przedstawił nową formułę, która miała niwelować wcześniejsze różnice pomiędzy dużymi i niskimi kategoriami w obrębie jednej płci oraz umożliwić porównanie mężczyzn i kobiet. Wilks przedstawił tabelę współczynników z dokładnością do 6 miejsc po przecinku. W wyniku ogólnoświatowej dyskusji nad nową formułą współczynniki zostały zaokrąglone do 4 miejsc po przecinku. Kongres IPF (International Powerlifting Federation) w listopadzie 1996 r. zatwierdził nową formułę, zwaną odtąd Formułą Wilks'a, również jako obowiązującą na zawodach wyciskania leżąc.

Zapraszamy na tę wyjątkową imprezę.

  • Wyciskanie sztangi leżąc

wstecz

Banery

Stopka

Kontakt

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt