Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Proponujemy, co przeczytać w czasie wolnym

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie proponuje na czas wakacji i urlopów książki dla małych, trochę starszych i dorosłych.

Zacznijmy od dzieci. Polecane są 3 pozycje książkowe Hervé Tulleta, który w Francji nazywany jest „księciem książek dla przedszkolaków”. Książki Tulleta są przeznaczone nie tylko do czytania, ale również do ich dotykania i odczuwania. Swoje publikacje autor kieruje nawet do bardzo małych dzieci (2-3 latki). Zachęcamy rodziców do przeczytania dzieciom takich pozycji jak: "Kolory", "10x10" czy "Naciśnij mnie".

Młodzieży biblioteka proponuje spojrzenie na koty ich zachowania W swojej fascynującej opowieści Thomas McNamee rozszyfrowuje jedną po drugiej kocie tajemnice, przytaczając nieznane szerszemu ogółowi badania naukowców, a także powołując się na osobiste doświadczenia - kociarza ekstraklasy. Czytelnicy znajdą odpowiedzi na takie pytania, jak: Czy ludzki i koci mózg działają identycznie? Czy koty są lepszymi od ludzi towarzyszami dla osób chorujących na depresję? I czy rzeczywiście do komunikacji z człowiekiem używają specjalnego języka, do każdego z nas zwracając się nieco inaczej? Podsumowując, książka „O czym myślą koty”, to przewodnik po życiu wewnętrznym kotów, przeznaczony dla wszystkich. Dla tych, którzy dopiero uczą się trudnej sztuki interpretowania kocich zachowań, i dla tych, którzy uważają się za jej arcymistrzów.

Przyszła kolej na propozycję dla dorosłych. Godna polecenia jest nowa powieść o Lou Clark, bohaterce "Zanim się pojawiłeś" i "Kiedy odszedłeś", autorstwa Jojo Moyes. Opowiada o Lou, która przyjeżdża do Nowego Jorku, miasta drapaczy chmur, urokliwych restauracji, rozświetlonych alei i ludzi w ciągłym biegu. Miasto spełnia marzenia głównej bohaterki, która trafia tam, by nauczyć się nowych rzeczy. Wie, jak duża odległość dzieli ją od Londynu, w którym mieszka Sam, jej nowy chłopak. O jej decyzjach, perypetiach czytelnik dowie się właśnie z tej ciekawie napisanej książki.

 

 

  • ksiązki

wstecz

Banery

Stopka

Kontakt

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt