Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Upały nie odpuszczają - ostrzeżenie meteorologiczne

W weekend czekają nas kolejne dni z wysokimi temperaturami. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem oraz ostrzega także przed burzami z gradem w naszym rejonie.

Maksymalne temperatury w dzień mogą wynieść od 29 do 32 stopni, w nocy od 17 do 21 stopni. Prognozuje się także wystąpienie burz z opadami deszczu do 20 mm, lokalnie do 30 mm, oraz porywami wiatru do 70 km/h. Miejscami możliwe są opady gradu.

Według informacji IMGW ostrzeżenia drugiego stopnia oznaczają, że przewidywane są niebezpieczne zjawiska meteorologiczne, powodujące duże straty materialne oraz zagrożenia zdrowia i życia. Zalecana jest duża ostrożność oraz potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Należy też przestrzegać wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze.

Przypominamy, iż w czasie upałów należy ograniczyć przebywanie w pełnym słońcu, pić dużo niegazowanej wody, nie wychodzić – jeśli nie ma takiej potrzeby – z domu oraz unikać wysiłku fizycznego i picia alkoholu, który odwadnia organizm. Należy też pamiętać o noszeniu nakrycia głowy. W razie wystąpienia objawów przegrzania organizmu – przyspieszonego oddechu, podwyższonej temperatury, nudności, zawrotów głowy lub dreszczy – należy dzwonić na numery alarmowe 112 lub 999. Pod żadnym pozorem nie można zostawiać dzieci i zwierząt w zamkniętym samochodzie. 

  • ostrzeżenia meteo
  • ostrzeżenia meteo

wstecz

Banery

Stopka

Kontakt

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt