Remis na otwarcie sezonu

W meczu 1 kolejki piłkarskiej IV Ligi Mazowieckiej Gr. Północnej seniorzy Mazura Gostynin zremisowali 1:1 z MKS Ciechanów.

Trenerski debiut Artura Kapeli oraz jako asystenta Pawła Kowalskiego napawa optymizmem. W porównaniu z poprzednią rundą widać już poprawę stylu gry od pierwszego meczu. W podstawowym składzie na pierwszy mecz trener Artur Kapela dokooptował dwóch zawodników, debiutujących w barwach Mazura – bramkarza Klaudiusza Kurka i obrońcę Bartłomieja Błachnio. Reszta zawodników to podstawowy skład, znany gostynińskim kibicom z poprzedniego sezonu.

W pierwszej połowie Mazur przeważał na boisku, gostyniński zespół miał kilka dogodnych okazji, jak po strzale głową debiutującego w Mazurze Bartłomieja Błachnio minimalnie obok bramki.

W drugiej połowie Mazur również stwarzał sobie okazje strzeleckie i przeważał w posiadaniu piłki, jednak jeden fatalny błąd zakończył się stratą bramki. W 61 minucie po stracie piłki na połowie rywala, po prostopadłym podaniu w dogodnej sytuacji znalazł się napastnik gości Mateusz Matusiak, ubiegł on wybiegającego z bramki wybiegającego bramkarza Klaudiusza Kurka i mimo prób wybicia piłki przez obrońcę Mazura Damiana Skumórskiego, Matusiak zdołał umieścić piłkę w siatce.

Mazur wyrównał w 79 minucie, po dośrodkowaniu z lewej strony boiska od Bartosza Wiśniewskiego głową akcję po pięknym uderzeniu wykończył Bartosz Komorowski. W końcówce Mazur napierał na bramkę MKS-u Ciechanów, jednak niestety mimo kilku okazji nie padła zwycięska bramka.

Cieszy pierwszy punkt Mazura w nowym sezonie, kolejna okazja na powiększenie dorobku punktowego w najbliższą świąteczną środę, 15 sierpnia 2018 r. o g. 15:00, gdy Mazur pojedzie na mecz 2 kolejki na najdalszy wyjazd sezonu do Siedlec, gdzie zagra z rezerwami drugoligowej Pogoni.

Mazur Gostynin – MKS Ciechanów 1:1

Bramki: 79' Bartosz Komorowski – 61' Mateusz Matusiak

Mazur: Klaudiusz Kurek – Bartłomiej Błachnio, Piotr Dutkiewicz (kapitan), Damian Skumórski, Arkadiusz Majchrzak – Bartosz Wiśniewski, Mateusz Ostrowski, Bartłomiej Dębicki, Rafał Wilamowski (59' Eryk Przybylski) – Damian Surmak - Jakub Kustra (60' Bartosz Komorowski); trener: Artur Kapela, asystent: Paweł Kowalski

MKS Ciechanów: Rafał Olszewski – Tomasz Kamiński, Łukasz Sepczyński, Damian Matusiak, Karol Borowiec, Emil Żółtek (60' Jakub Ładziński) Grzegorz Kiełkiewicz (76' Dawid Załęski), Szymon Janakakos (60' Sebastian Tabaka), Łukasz Kowalski, Marcin Borowiec, Mateusz Matusiak (kapitan); trener: Piotr Janakakos

żółte kartki: Błachnio, Wiśniewski – Kamiński, Borowiec, Kowalski