Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Dobry mecz i porażka. Mazur bez punktów w Siedlcach

Dobry mecz i porażka. Mazur bez punktów w Siedlcach

 

W meczu 2 kolejki IV Ligi Mazowieckiej Gr.Północnej Mazur Gostynin przegrali w Siedlcach z rezerwami Pogoni 0:2.

 

Najdalszy wyjazd seniorów Mazura w tym sezonie nie okazał się jednak pojedynkiem jednostronnym. Mazur napsuł sporo krwi piłkarzom Pogoni, którzy w składzie mieli 8 zawodników z kadry pierwszego zespołu, występującego w II Lidze.

 

Trener Artur Kapela z kolei w pierwszym składzie w porównaniu z poprzednim meczem z Ciechanowem wystawił niemal ten sam skład, zmieniony został tylko wysunięty napastnik – Jakuba Kustrę zastąpił Bartosz Komorowski. Po pierwszych dość wyrównanych minutach, niestety w 30 minucie gospodarze objęli prowadzenie. Prostopadłe podanie za linię obrony wykorzystał Krystian Zbieć, który przelobował Klaudiusza Kurka, próbującego interweniować.

 

 

W drugiej połowie tylko doskonała postawa w bramce Rafała Misztala uchroniła Pogoń przed stratą bramki. Najpierw w 69 minucie strzał Bartosza Wiśniewskiego Misztal odbił na rzut rożny a minutę później po rozegraniu rożnego głową piłkę uderzył Bartłomiej Dębicki, a piłka uderzyła w poprzeczkę. Była to najdogodniejsza sytuacja Mazura w tym meczu. Gostyniński zespół do samego końca próbował wyrównać, podopieczni trenera Artura Kapeli zamknęli niemal Pogoń na własnej połowie, jednak mnóstwo sił zaangażowanych w atak zakończyło się kontratakiem i stratą bramki w 5 minucie doliczonego czasu gry. Po akcji lewą stroną piłka trafiła w pole karne do Tomasza Górskiego, który z bliska pokonał Kurka.

 

 

Niestety, wynik nie odzwierciedlał postawy Mazura, która w tym meczu jak i w pierwszym z MKS Ciechanów była dobra, w tym sezonie zdecydowanie widać poprawę jakości gry i zaangażowania po przejęcia zespołu przez trenera Artura Kapelę.

 

 

W drużynie Mazura jak i w IV Lidze w 82 minucie zadebiutował 18-letni obrońca Michał Jędrzejczak, pozyskany w przerwie letniej z Błyskawicy Lucień.

 

SKRÓT MECZU:

https://www.youtube.com/watch?v=G-LNJ1Yvc9g

 

Piłkarzy Mazura czeka teraz bardzo krótka przerwa. Już w sobotę, 18 sierpnia 2018 r. o g. 11:00 mecz na Stadionie MOSiR w Gostyninie w ramach 3 kolejki a rywalem będzie mocny zespół Ożarowianki Ożarów  Mazowiecki.

 

 

Pogoń II Siedlce – Mazur Gostynin 2:0

 

Bramki: 30' Krystian Zbieć, 90+5' Tomasz Górski

 

 

Pogoń: Rafał Misztal – Dariusz Brągiel, Paweł Łydkowski, Dominik Barciak (27' Sebastian Bober), Michał Wrzesiński (46' Bartosz Kryszczuk), Krystian Zbieć (73' Dominik Krupa), Przemysław Rodak, Michał Markiewicz (46' Tomasz Górski), Piotr Cyranka, Damian Mosiejko (46' Paweł Garyga), Jakub Jóźwiak (83' Patryk Skrzypek); trener: Marcin Tomaszewski

 

 

Mazur: Klaudiusz Kurek – Bartłomiej Błachnio (82' Michał Jędrzejczak), Piotr Dutkiewicz (kapitan), Damian Skumórski, Arkadiusz Majchrzak – Bartosz Wiśniewski (86' Michał Matecki), Mateusz Ostrowski (56' Eryk Przybylski), Bartłomiej Dębicki, Rafał Wilamowski (56' Jakub Kustra) – Damian Surmak, Bartosz Komorowski; trener: Artur Kapela

 

Żółte kartki: Markiewicz, Rodak, Zbieć, Krupa – Błachnio, Skumórski

źródło: https://mazurgostynin.futbolowo.pl/news/article/dobry-mecz-i-porazka-mazur-bez-punktow-w-siedlcach-1

  • Mazur
  • Mazur
  • Mazur
  • Mazur

wstecz

Banery

Stopka

Kontakt

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt