Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Propozycje Miejskiej Biblioteki Publicznej

Na koniec lata Miejska Biblioteka Publiczna im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie proponuje dorosłym i młodzieży następujące pozycje książkowe.

Charlotte Link "Decyzja". Jest to opowieść o Simon, który razem z dziećmi zamierza spędzić na południu Francji spokojne Boże Narodzenie. Jednak nic nie układa się po jego myśli. Tuż przed świętami dzieci odwołują swój przyjazd, jego przyjaciółka postanawia z nim zerwać. Podczas spaceru po plaży spotyka zaniedbaną, zrozpaczoną kobietę: Nathalie, młoda, wystraszona Francuzka twierdzi, że ścigają ją brutalni prześladowcy. Simon postanawia jej pomóc, jednak wskutek tej decyzji zostaje uwikłany w morderczą intrygę, której wątki sięgają aż Bułgarii... co dalej będzie się działo?... odpowiedź znajdziecie w książce.

Natomiast dla młodzieży MBP poleca książkę o kotach autorstwa McNamee Thomas "O czym myślą koty. Kocie sekrety oczami naukowców.

W książce Thomas McNamee zdradza sekrety, które znane są jedynie najprawdziwszym kociarzom, i to tym z zacięciem naukowym. Jest to niezwykła opowieść o tym, jak zrozumieć te niezwykłe zwierzęta.
Autor w swojej opowieści przywołuje własne doświadczenia. Jednak znajdują się w niej próby naukowców mające na celu zbadanie tych wyjątkowych domowych czworonogów – próby, bo, jak zauważą czytelnicy, eksperymenty i badania nad kotami przynoszą różne, często kuriozalne, niespójne i zabawne rezultaty i wnioski. Zapraszamy do przeczytania tej interesującej książki nie tylko wielbicieli kotów, ale także tych którzy mieli z nimi kiedykolwiek do czynienia.

  • Propozycje MBP
  • Propozycje MBP

wstecz

Banery

Stopka

Kontakt

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt