Spadek na ostatnie miejsce

W czwartej kolejce IV Ligi Mazowieckiej Gr. Północnej Mazur Gostynin przegrał na wyjeździe z KS Łomianki 1:3. Niestety, Mazur spadł na ostatnie miejsce w tabeli.

Początek meczu w Łomiankach był obiecujący, gdyż w 20 minucie po rzucie wolnym i dośrodkowaniu piłka wpadła do siatki rywala Mazura, lecz niestety, okazało się, że strzelec Bartosz Komorowski znajdował się na spalonym.

Gospodarze objęli prowadzenie po zespołowej akcji z 26 minucie zakończonej strzałem Daniana Pavlasa. Po przerwie na 2:0 podwyższył Aron Majczyna, lecz w 51 minucie po dośrodkowaniu z lewej strony boiska piłki przez Łukasza Kiełbasę do Rafała Wilamowskiego padła kontaktowa bramka.

Mazur umotywowany zdobyciem gola ruszył do przodu. Niestety, kontrataki jak i stałe fragmenty gry nie przyniosły gola, a ten padł tuż przed końcem po kontrataku gospodarzy. Mazur wówczas grał z przewagą jednego zawodnika, po dwóch żółtych kartkach czerwoną zobaczył pomocnik KS Łomianki Kordian Matus. Niestety, trzy minuty przed końcem do bramki Mazura na 3:1 trafił wprowadzony kilka minut wcześniej Michał Kielak.

Mazur przerwał fatalną serię bez zdobytej bramki - a trwała ona od 80 minuty meczu 1 kolejki z MKS Ciechanów i wynosiła 241 minut - jednak inna fatalna seria - bez zwycięstwa w meczu ligowym na wyjeździe trwa już ponad rok.

Po raz ostatni Mazur cieszył się z wyjazdowej wygranej 26 sierpnia 2017 roku po meczu z Drukarzem Warszawa, wygranym 1:0.

Niestety, porażka spowodowała spadek Mazura na ostatnie, 16 miejsce w tabeli. Nasz zespół, jak i Korona Ostrołęka mają po 1 punkcie, a Mazur przez gorszy bilans zamyka tabelę.

Kolejny mecz i okazja do poprawienia fatalnej sytuacji w tabeli to mecz derbowy. W sobotę, 1 września o godz. 11:00 Mazur na Stadionie MOSiR podejmie rezerwy płockiej Wisły.

KS Łomianki - Mazur Gostynin 3:1

Bramki: 26' Danian Pavlas, 49' Aron Majczyna, 87' Michał Kielak - 51' Rafał Wilamowski

Łomianki: Paweł Błesznowski - Adrian Stępień (76' Kordian Matus), Danian Pavlas (78' Jakub Kopacz), Karol Szeliga (64' Mateusz Kowalski), Hayk Avanesyan, Sławomir Truszczyński, Bartłomiej Bochenek, Marcin Podsiadlik, Łukasz Stanisławski (69' Michał Kielak), Wojciech Kalinowski (88' Jan Pobocha), Aron Majczyna; trener: Hubert Błaszczak

Mazur: Klaudiusz Kurek - Bartłomiej Błachnio, Piotr Dutkiewicz, Arkadiusz Majchrzak, Łukasz Kiełbasa - Rafał Wilamowski, Bartłomiej Dębicki, Michał Patora (78' Jakub Kustra), Bartosz Wiśniewski (72' Eryk Przybylski) - Damian Surmak, Bartosz Komorowski; trener: Artur Kapela, asystent trenera: Paweł Kowalski

żółte kartki: Bochenek, Latos - Komorowski, Kiełbasa, Dębicki

czerwona kartka: 82' Latos (dwie żółte)