Mazur w półfinale Pucharu Polski Płockiego OZPN

W środę, 5 września 2018 r. rozgrywane były spotkanie piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu Płockiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Mazur Gostynin odniósł pewne zwycięstwo 3:0 z grającą klasę niżej Pogonią Słupia i zapewnił sobie awans do półfinału rozgrywek.

Mecz ćwierćfinałowy z grającą w Lidze Okręgowej Pogonią Słupia był dla IV-ligowego Mazura przetarciem przed przypadającym w najbliższą sobotę meczem ligowym z Hutnikiem Warszawa. Niestety, fatalny stan boiska w Słupi koło Sierpca nie ułatwiał gry zwłaszcza lepiej grającemu technicznie gostynińskiego zespołu.

Mazur po pierwszej połowie mimo zdecydowanej, miażdżącej wręcz przewagi w posiadaniu piłki i wielu szans bramkowych prowadził zaledwie 1:0. W 36 minucie piłkę w pole karne dośrodkował Łukasz Kiełbasa i po błędzie bramkarza pomocnik naszego zespołu Eryk Przybylski wbił piłkę do siatki.

W drugiej połowie trener Artur Kapela dokonał pięciu zmian. Od razu nowi zawodnicy zdominowali grę i wobec zmęczonych już zawodników gospodarzy co chwilę stwarzali sobie dogodne okazje bramkowe. W 49 minucie po podaniu od Jakuba Kustry sam na sam z bramkarzem gospodarzy Arturem Grabowskim znalazł się Rafał Wilamowski i pewnie podwyższył na 2:0. Na 3:0 wynik dla Mazura ustalił po rzucie karnym, podyktowanym na Rafale Wilamowskim, stały wykonawca jedenastek w gostynińskim zespole - obrońca Arkadiusz Majchrzak.

Mazur wygrał pewnie, choć zabrakło skuteczności, gdyby podopieczni trenera Artura Kapeli wykorzystali wszystkie sytuacje bramkowe, wynik zakończył by się co najmniej wynikiem dwucyfrowym dla gostynińskiego zespołu.

łfinały Pucharu Polski na szczeblu Płockiego OZPN rozegrane zostaną w środę, 26 września i dojdzie w nim do powtórki z finału z ubiegłorocznej edycji – meczu Mazur Gostynin - Wisła II Płock. Przypomnijmy, trofeum broni Mazur.

Natomiast najbliższy mecz to pojedynek 6 kolejki IV Ligi Mazowieckiej z Hutnikiem Warszawa, w sobotę, 8 września 2018 r. o godz. 11:00 na stadionie w Warszawie na Bielanach, przy ulicy Marymonckiej 42.

Pogoń Słupia – Mazur Gostynin 0:3

bramki: 36' Eryk Przybylski, 49' Rafał Wilamowski, 57' Arkadiusz Majchrzak (rzut karny)

Pogoń: Artur Grabowski - Piotr Nowocin, Jacek Sobczak, Arkadiusz Szczepański, Kamil Łęcki, Adrian Sawicki, Adrian Grabowski, Damian Goc, Przemysław Mysielski (67' Łukasz Kowalewski), Przemysław Figielski, Jacek Skrobiński (65' Kamil Kamiński); trener: Kamil Łęcki

Mazur: Klaudiusz Kurek (46' Hubert Borowy) - Michał Jędrzejczak (46' Michał Matecki), Bartłomiej Błachnio, Arkadiusz Majchrzak, Łukasz Kiełbasa - Eryk Przybylski, Mateusz Ostrowski (46' Bartłomiej Dębicki), Michał Patora, Bartosz Wiśniewski (46' Rafał Wilamowski) - Damian Surmak (46' Bartosz Komorowski), Jakub Kustra; trener: Artur Kapela

żółte kartki: Goc, Sawicki, Szczepański - Wiśniewski, Majchrzak, Surmak.