Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Gostmat Gostynin po raz kolejny gra w I Lidze

W dniach od 31 sierpnia do 9 września 2018r. szachiści Gostmatu reprezentowali Gostynin w Drużynowych Mistrzostwach Polski Seniorów w szachach klasycznych – I lidze. Zawody odbyły się na terenie województwa opolskiego w miejscowości Pokrzywna.

W I lidze uczestniczyło 10 zespołów szachowych z terenu całego kraju. Drużyny rywalizowały ze sobą na sześciu szachownicach. W każdej z drużyn musiała grać minimum jedna kobieta - na szachownicy nr 6, na pozostałych szachownicach (nr 1-5) mogły grać zarówno kobiety jak i mężczyźni.

Zawody przeprowadzono systemem kołowym, każda z drużyn rozegrała 9 pojedynków. Tempo gry było typowe dla obecnych szachów klasycznych, czyli 1,5 godziny na wykonanie 40 posunięć + 30 minut na dokończenie partii + 30 sekund dodawane po wykonaniu każdego ruchu na szachownicy.

Drużyna Gostmatu Gostynin zgromadziła w I Lidze 10 pkt. i zajęła ostatecznie 6 miejsce – czym zapewniła sobie udział w tych prestiżowych rozgrywkach także w przyszłym roku. Podczas rozgrywek szachiści GOSTMAT-u Gostynin odnieśli:

- 4 zwycięstwa z drużynami: RPW Okucia Budowlane Łódź, DRAKON Lublin, LKS Chrobry Gniezno oraz KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice,

- 2 remisy z drużynami: MKS Rybnik i z Krakowskim Klubem Szachistów,

- 3 porażki z drużynami: KSz SILESIA JAS-FBG Racibórz, SSz Gminy Pawłowice i BASZTA MOS Żnin.

Tytuł Drużynowego Mistrza Polski w I Lidze zdobył zespół BASZTA MOS Żnin, który na swym koncie zgromadził 16 pkt. i zanotował 7 zwycięstw i 2 remisy. Drugie miejsce z dorobkiem 15 pkt. zajęli szachiści KSz SILESIA JAS-FBG Racibórz. Trzecie miejsce z dorobkiem 14 pkt. zajęła drużyna SSz Gminy Pawłowice.

Do II Ligi spadły zespoły: DRAKON Lublin (2 pkt), KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice (2 pkt.) i LKS Chrobry Gniezno (5 pkt.).

Indywidualnie z zawodników Gostmatu Gostynin najlepiej zagrali: Łukasz Licznerski (srebrny medal na szachownicy nr 3) oraz Piotr Renkowski (brązowy medal na szachownicy nr 5)

Występ szachistów Gostmatu Gostynin w Drużynowych Mistrzostwach Polski Seniorów w szachach klasycznych – I lidze częściowo dofinansowany był ze środków Gminy Miasta Gostynina.


 


 

  • Gostynińscy szachiści w I lidze
  • Gostynińscy szachiści w I lidze
  • Gostynińscy szachiści w I lidze
  • Gostynińscy szachiści w I lidze
  • Gostynińscy szachiści w I lidze
  • Gostynińscy szachiści w I lidze
  • Gostynińscy szachiści w I lidze

wstecz

Banery

Stopka

Kontakt

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt