Bartłomiej Dębicki Wicemistrzem Świata!!! Sukces Reprezentacji Polski piłki nożnej sześcioosobowej

Polska po emocjonującym meczu przegrała z Niemcami 0:1 (0:0) w finale Mistrzostw Świata w piłce nożnej 6-osobowej, tzw. Minifutbolu, rozegranym w Lizbonie. Mimo porażki w finałowym meczu z Niemcami, doskonale zaprezentował się w Reprezentacji Polski kapitan Bartłomiej Dębicki, piłkarz Mazura Gostynin. W finale sprawdziła się niestety dla Polski stara piłkarska prawda że na mundialu „grają 32 zespoły a i tak zawsze wygrywają Niemcy”.
Jednak sam awans a wcześniej sukces w półfinale w meczu z Portugalią, gdy to za sprawą dwóch bramek Dębickiego Polacy awansowali do wielkiego finału, spowodował, że turniej ten pozostanie na długo w pamięci kibiców go obserwujących jak i przede wszystkim samych piłkarzy. Srebrny medal Mistrzostw Świata to ogromny sukces piłkarzy Reprezentacji Polski w piłce nożnej sześcioosobowej, jak nie wątpliwie jeden z największych sukcesów w karierze Bartka Dębickiego, piłkarza Mazura.
Takiego sukcesu mogą na pewno pozazdrościć choćby piłkarze Reprezentacji Polski w piłce nożnej jedenastoosobowej, którzy po nieudanym mundialu w Rosji nie wyszli z grupy. Biało-czerwoni pokazali się jednak w tym spotkaniu z bardzo dobrej strony i niewiele brakowało im do końcowego sukcesu.
W meczu finałowym Polska straciła gola cztery minuty przed końcem meczu, w 36 minucie i piłkarze kadry trenera Klaudiusza Hirsza nie zdołali wyrównać.