Bez szans w starciu z Wisłą II Płock

W 20. kolejce grupy północnej mazowieckiej IV ligi Wisła II Płock o ligowe punkty rywalizowała z Mazurem Gostynin. Spotkanie rozegrane na bocznym boisku ze sztuczną nawierzchnią Stadionu im. Kazimierza Górskiego zakończyło się przekonującym zwycięstwem Nafciarzy aż 6:1. Bardzo szybko, bo już w 6. minucie, właściwie po pierwszej składnej ofensywnej akcji, otworzyliśmy wynik. Lewą stroną dobrze przedarł się Emil Szostak, który po minięciu dwóch obrońców wyłożył piłkę Patrykowi Leszczyńskiemu, a ten uderzeniem od poprzeczki otworzył wynik. Mimo przewagi Nafciarzy w 13. minucie blisko wyrównującego trafienia był Rafał Wilamowski, ale po dośrodkowaniu z rzutu wolnego nieco się pomylił. W 18, 24. i 26. minucie groźnie strzelali Leszczyński, Aleksander Pawlak i Błażej Tomaszewski, ale to strzelec gola na 1:0 podwyższył wynik niewiele potem, kiedy huknął zza pola karnego nie do obrony! Dużo lepsza postawa gospodarzy w 32. minucie udokumentowana została trzecią bramką. W polu karnym sfaulowany został były gracz Mazura Mateusz Ostrowski, a pewnym wykonawcą jedenastki okazał się Kacper Kucharski. Kilka minut później po drugiej stronie boiska Tomaszewski zahaczył w "szesnastce" Rafała Wilamowskiego, a z rzutu karnego pewnie uderzył Bartosz Komorowski. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się rezultatem 3:1, szybki atak wyprowadził Szostak, który będąc w sytuacji sam na sam zauważył jeszcze lepiej ustawionego Pawlaka i zanotował drugą asystę, tym razem przy trafieniu młodego skrzydłowego. Po zmianie stron działo się już zdecydowanie mniej, choć okazji strzeleckich i tak nie brakowało. W 58. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką, ukarany został Arkadiusz Majchrzak, a grający w przewadze jednego zawodnika zawodnicy Adama Majewskiego i Artura Serockiego konsekwentnie dążyli do zmiany wyniku na jeszcze lepszy. W 68. minucie minimalnie niecelna okazała się próba Kamila Dąbrowskiego, a już w 78. minucie Patryk Szczepański sfinalizował indywidualną akcję i pokonał Klaudiusza Kurka. Upłynęło ledwie kilkanaście sekund, a bramkarz z Gostynina po raz szósty musiał wyjmować piłkę z siatki. Tym razem skapitulował po mocnym uderzeniu innego z rezerwowych Kacpra Szczudlińskiego, który tym samym ustalił wynik rywalizacji na 6:1. WIDEO Z MECZU: https://www.youtube.com/watch?v=RFZ3b1DMcvw Niestety dla Mazura, rywale z do tabeli IV Ligi zdobywali punkty. Kasztelan Sierpc wygrał 3:0 w Ożarowie Mazowieckim a Mławianka Mława 1:0 w Siedlcach z Pogonią II. Kolejny mecz Mazur zagra w 21 kolejce, w Wielki Piątek, 19 kwietnia 2019 r. o g. 17:00 na Stadionie MOSiR w Gostyninie z Hutnikiem Warszawa. Wisła II Płock - Mazur Gostynin 6:1 (4:1) 1:0 - 6' 27' Patryk Leszczyński, 32' Kacper Kucharski, 45' Aleksander Pawlak, 78' Patryk Szczepański, 79' Kacper Szczudliński Wisła II Płock: 87. Marcel Zapytowski - 3. Przemysław Lisiecki, 5. Krystian Ogrodowski (64, 7. Kamil Dąbrowski), 6. Radosław Gałązka (C) (54, 21. Bartosz Zieliński), 9. Patryk Leszczyński (56, 11. Patryk Szczepański), 14. Aleksander Pawlak (46, 16. Piotr Majchrzak), 18. Emil Szostak (64, 19. Krzysztof Hondzyński), 20. Mateusz Ostrowski (58, 22. Kacper Szczudliński), 23. Adrian Duchnowski, 25. Kacper Kucharski, 33. Błażej Tomaszewski. Mazur Gostynin: 1. Klaudiusz Kurek - 10. Michał Patora, 11. Piotr Dutkiewicz (C), 4. Arkadiusz Majchrzak, 20. Bartosz Wiśniewski (68' 15. Michał Matecki) - 6. Eryk Przybylski (54' 5. Dominik Konwerski), 9. Damian Surmak (80' 19. Konrad Popławski),16. Vasyl Ravlyk, 18. Filip Skupiński, 8. Rafał Wilamowski (75' 3. Adrian Budnicki) - 7. Bartosz Komorowski, Żółte kartki: Leszczyński - A. Majchrzak, Ravlyk, Surmak. Czerwona kartka: Arkadiusz Majchrzak - w 58' minucie za drugą żółtą. Sędzia: Krzysztof Kuciel (WS Warszawa). Źródło: Wisła Płock / Mazur Gostynin