Kolejny medal szachistów z GOSTMAT-u

W dniach od 5 do 6 października 2019r. szachiści Gostmatu reprezentowali Gostynin w Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Szachach Szybkich. Zawody odbyły się w Zgierzu na terenie ośrodka „Stacja Nowa Gdynia”. Organizatorem Mistrzostw na zlecenie Polskiego Związku Szachowego był Łódzki Związek Szachowy.

W turnieju drużynowym uczestniczyły 34 drużyny. Szachiści „GOSTMAT-u” Gostynin zajęli 9 miejsce. Drużynowym Mistrzem Polski został zespół Wieża Firma Pęgów, drugie miejsce zajęła VOTUM S.A. Polonia Wrocław, a trzecie - drużyna LKS WRZOS Międzyborów.

W turnieju indywidualnym uczestniczyło 209 zawodników. Z graczy GOSTMAT-u bardzo dobrze zagrał Kamil Plichta, który ostatecznie zajął w zawodach III miejsce i zdobył brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Polski w Szachach Szybkich. Tym samych jest to już trzeci medal w dorobku Gostmatu, jeśli chodzi o starty w najważniejszych zawodach organizowanych na szczeblu centralnym (poprzednie 2012r. i 2015r.) Indywidualne Mistrzostwa Polski w Szachach Szybkich wygrał Bartosz Soćko (KSz Hetman Katowice), II miejsce zajął Igor Janik (UKS HETMAN Elbląg).

Kolejny występ szachistów z naszego miejscowego klubu w zawodach drużynowych planowany jest w grudniu, kiedy to rozpoczną się rozgrywki Otwartej Ligi Mazowieckiej – w których w dwóch ostatnich sezonach zwyciężali szachiści GOSTMAT-u Gostynin.

Źródło: Waldemar Dudziński