Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

PROJEKT OPERACYJNY CYFROWA POLSKA

Na obszarze naszego miasta realizowany jest "Projekt Operacyjny Cyfrowa Polska", przewidujący rozbudowę infrastruktury światłowodowej na istniejącej infrastrukturze słupowej związanej z podwieszeniem kabla światłowodowego poniżej linii napięcia. Program ma na celu przede wszystkim walkę z wykluczeniem cyfrowym oraz udostępnienie i upowszechnienie dostępu do internetu o dużej przepustowości (min. 100 Mb/s). Projekt realizują firmy Foton Sp. z o.o. oraz Nexera Sp. z o.o., będąca beneficjentem wielu projektów rządowego Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

Do województwa mazowieckiego zostało oddelegowanych dwóch pracowników tej firmy. Będą oni spotykać się z właścicielami i zarządcami nieruchomości na terenie naszego miasta celem podpisania nieodpłatnej umowy o dostęp do nieruchomości, umożliwiającej przeprowadzenie niezbędnych do realizacji projektu prac. Nie oznacza to, że właściciel nieruchomości automatycznie uzyska dostęp do usług telekomunikacyjnych – firma Nexera zajmuje się jedynie budową infrastruktury światłowodowej, z której w przyszłości korzystać będą operatorzy konkretnych sieci telekomunikacyjnych.

Zaznaczamy, że dostęp do nieruchomości będzie realizowany przez tę firmę wyłącznie na potrzeby instalacji telekomunikacyjnych linii światłowodowych oraz w przypadku konieczności usunięcia ich awarii. Właściciele udostępniający nieruchomość nie ponoszą żadnych kosztów w związku z zawieraną umową.

Prosimy o przychylne potraktowanie działań pracowników Nexera w naszym mieście. Osoby uprawnione do pozyskiwania zgód to Kamil Sadzik oraz Paweł Sobków. Panowie poosiadają identyfikatory oraz pełnomocnictwo związane z tym projektem. Ich praca pozwoli uzyskać mieszkańcom Gostynina szybkie, stabilne połączenie z Internetem. Zapraszamy do zapoznania się z załącznikami zawierającymi informacje o firmie Nexera i jej działaniach.

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt