Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Przypominamy o trwającym Narodowym Spisie Powszechnym

Uprzejmie przypominamy, że od 1 kwietnia trwa obowiązkowy spis powszechny ludności i mieszkań. Jego zadaniem jest poznanie sytuacji demograficznej i mieszkaniowej na poziomie kraju, województw, powiatów i gmin. Dzięki tym danym będzie można analizować zmiany, jakie zaszły w procesach demograficzno-społecznych i ekonomicznych od czasu ostatniego spisu powszechnego (2011 r.), a także tworzyć prognozy dotyczące rozwoju Polski w najbliższych latach.

Do spisu zobowiązany jest każdy mieszkaniec Polski niezależnie od pochodzenia, kraju obywatelstwa czy wieku.

Podstawową metodą spisu jest samospis internetowy. Można to uczynić, logując się poprzez Profil Zaufany bądź podanie PESELu i nazwiska panieńskiego matki na stronie http://spis.gov.pl. Dla cudzoziemców bez numeru PESEL przewidziano odrębny tryb logowania z wykorzystaniem poczty e-mail. Dla osób pozbawionych dostępu do internetu przewidziany jest punkt w budynku ratusza na piętrze z przygotowanym stanowiskiem komputerowym.

Unikanie samospisu internetowego wiąże się z telefonem bądź wizytą rachmistrza spisowego, który, korzystając z listy pytań zawartej na stronie spisu, przeprowadzi obowiązek spisowy. Teren województwa mazowieckiego gospodarowany jest przez dwa i pół tysiąca rachmistrzów spisowych. Weryfikację, czy osoba podająca się za rachmistrza rzeczywiście nim jest, można przeprowadzić dzwoniąc pod numer 22 279 99 99.

Próba uchylenia się od obowiązku spisowego wiąże się z nałożeniem na taką osobę kary grzywny, która może wynieść nawet 5.000,00 zł.

Więcej informacji: https://spis.gov.pl/

Infolinia spisowa: 22 279 99 99

  • Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021!

wstecz

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt