Trzy punkty pojechały do Siedlec

W 6 kolejce piłkarskiej IV Ligi Mazowieckiej Gr. Północnej seniorzy Mazura przegrali na własnym boisku 0:3 z Pogonią II Siedlce. To trzecia z rzędu porażka naszego zespołu w rozgrywkach ligowych.

Wszystkie bramki padły w drugiej połowie, w 57 minucie po dośrodkowaniu w pole karne na strzał z około 15 metrów zdecydował się Paweł Garyga i piłka wpadła do siatki mimo interwencji bramkarza Mazura Adriana Raka. Na 2:0 dla gości podwyższył ten sam zawodnik w 66 minucie, wykańczając zespołową akcję, a wynik na 3:0 ustalił w doliczonym czasie gry, po strzale z rzutu wolnego Piotr Krawczyk.

Jedyną dogodną sytuacją strzelecką dla Mazura była akcja z 79 minuty, kiedy to Paweł Izdebski – bramkarz Pogoni – faulował wychodzącego na czystą pozycję Bartosza Komorowskiego. Jednak golkiper gości ukarany został jedynie żółtą kartką.

W tabeli nasz zespół z 7 punktami zajmuje 8 miejsce. Kolejny mecz – 7 kolejki – Mazur rozegra na wyjeździe, w sobotę 16 września 2017r. o godz. 16:00 w Mińsku Mazowieckim z Mazovią.

Mazur Gostynin – MKP Pogoń II Siedlce 0:3.

Bramki: 57' 66' Paweł Gałyga, 90+3' Piotr Krawczyk.

Mazur: Adrian Rak – Arkadiusz Majchrzak, Piotr Dutkiewicz, Patryk Matusiak (46' Arkadiusz Wróblewski), Konrad Popławski – Jarosław Kułaga, Mateusz Ostrowski (56' Bartosz Komorowski), Bartłomiej Dębicki (77' Eryk Przybylski), Gracjan Sobczak (74' Michał Matecki) - Damian Surmak, Rafał Wilamowski; trener: Waldemar Figurski.

Pogoń II: Patryk Izdebski – Michał Panufnik, Sebastian Krawczyk (81' Bartosz Szostek), Paweł Garyga (90' Patryk Skrzypek), Paweł Łydkowski (84' Sebastian Szcześniuk), Piotr Krawczyk, Cezary Demianiuk (77' Piotr Goś), Piotr Ceranka, Paweł Marchel, Dawid Kieplin (86' Krystian Zbieć), Dominik Barciak (65' Mateusz Omieciuch); trener: Marcin Tomaszewski.

Żółte kartki: Majchrzak – Barciak, Garyga, Izdebski, Krawczyk.