Mazur wygrywa w Pucharze po karnych. W półfinale derby z Błyskawicą Lucień

W środę 27 września 2017r. rozgrywano piłkarskie mecze ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu Płockiego OZPN. Po emocjonującym meczu w karnych zwyciężył Mazur Gostynin z Unią Czermno 4:3, także po rzutach karnych 7:6 wygrała w Drobinie ze Skrą Błyskawica Lucień. W półfinale tych rozgrywek czekają nas więc piłkarskie Derby Gostynina: Mazur – Błyskawica.

Mecz Mazura w Czermnie z grającą klasę niżej Unią (Liga Okręgowa) był okazją do roszad taktycznych. Trener Waldemar Figurski dał zagrać kilku rezerwowym piłkarzom a na wszelki wypadek, gdyby wynik meczu był by niekorzystny, na boisku mieli pojawić się kluczowi podstawowi piłkarze. Mecz ten był powtórką finału z ubiegłorocznej edycji, gdy to Mazur nieoczekiwanie przegrał 1:2, stąd była widoczna chęć piłkarskiej zemsty wśród piłkarzy Mazura. Na dodatek specyficzne boisko – nierówne i wąskie – powodowało, że nie było łatwo wygrać to spotkanie.

Wynik meczu otworzyli nieoczekiwanie gospodarze, w 23 minucie po błędzie obrony Mazura akcja z lewej strony przeniosła się w pole karne a tam odbitą od bramkarza Huberta Borowego piłkę do siatki dobił Damian Sztendor.

Osiem minut później Mazur wyrównał, indywidualną akcję przeprowadził Rafał Wilamowski i choć przewrócił się tuż przed polem karnym, to jednak do piłki dopadł Patryk Gronalewski, który z kilkunastu metrów umieścił piłkę w siatce Unii.

W przerwie trener Figurski dokonał kilku zmian, na boisku pojawili się podstawowi gracze, którzy występują w IV Lidze: Piotr Dutkiewicz, Bartosz Wiśniewski oraz bramkarz Adrian Rak a także później napastnik Bartosz Komorowski.

Przewaga w posiadaniu piłki Mazura udokumentowana została w 65 minucie, piłkę wrzuconą w pole karne z autu do siatki skierował Damian Surmak. Drużyna Unii ruszyła do ataku, Mazur zepchnięty został do głębokiej defensywy a dwa razy z opresji nasz zespół ofiarnymi wybiciami piłki z linii bramkowej przed stratą gola ratowali obrońcy Piotr Dutkiewicz i Arkadiusz Wróblewski. Niestety, w 94 minucie Unia wyrównała, po akcji po prawej stronie przedarł się w pole karne Damian Sztendor i napastnik zespołu z Czermna strzelił drugą bramkę w meczu.

Wobec wyniku 2:2 obie drużyny wykonywały rzuty karne.

Do piłki jako pierwszy podszedł napastnik Mazura Bartosz Wiśniewski, który pewnym strzałem nie dał szans bramkarzowi Unii Markowi Wydrze. Jako drugi jedenastkę wykonywał strzelec dwóch goli w meczu – Damian Sztendor, lecz tym razem nie trafił do bramki, stąd od pierwszej serii Mazur miał przewagę w wyniku. Reszta piłkarzy nie myliła się aż do ostatniej, piątej serii. Wtedy to Marek Wydra obronił strzał Bartosza Komorowskiego, ale przy ostatniej jedenastce strzał Marcina Dubielaka obronił golkiper Mazura Adrian Rak.

Mazur ponownie awansował do kolejnej rundy Pucharu Polski po rzutach karnych, trzy tygodnie temu gostyniński zespół wygrał także po karnych mecz 1/8 finału ze Świtem Staroźreby.

Po rzutach karnych wygrała także Błyskawica Lucień. Podopieczni trenera Artura Szulwacha po remisie 2:2, wykonywali aż siedem serii rzutów karnych, aby nastąpiło rozstrzygnięcie wyniku.

W półfinałach, w środę 4 października 2017 r. o g. 16:00 Błyskawica Lucień zagra mecz derbowy z Mazurem Gostynin. Drugą parę tworzyć będą Wisła Sobowo i Wisła II Płock.

Unia Czermno – Mazur Gostynin 2:2 karne 3:4

Bramki: 23' i 90+4' Damian Sztendor – 31' Patryk Gronalewski, 65' Damian Surmak

Rzuty karne (rozpoczynał Mazur):

1:0 Bartosz Wiśniewski

1:0 Damian Sztendor (nie trafił w bramkę)

4:3 Marcin Dubielak (Rak obronił)

Unia: Marek Wydra – Łukasz Woźniak, Kamil Sieciński (70' Paweł Machała), Damian Sztendor, Przemysław Nowicki, Patryk Wawrzyniak, Łukasz Wiśniewski, Kamil Borkowski, Krystian Tarka (82' Dominik Ryfa), Marcin Dubielak, Tomasz Rutkowski; trener: Bartosz Chyra

Mazur: Hubert Borowy (46' Adrian Rak) – Konrad Popławski, Arkadiusz Majchrzak, Jarosław Kułaga (46' Piotr Dutkiewicz) – Eryk Przybylski (46' Kasjan Klimkiewicz), Bartłomiej Dębicki, Patryk Gronalewski (58' Bartosz Komorowski), Michał Matecki (46' Bartosz Wiśniewski)– Damian Surmak (69' Damian Konwerski), Rafał Wilamowski (87' Sebastian Surmak) trener: Waldemar Figurski

Żółte kartki: Dubielak, Nowicki, Borkowski, Wydra – Damian Surmak, Majchrzak

Skra Drobin- Błyskawica Lucień 2:2 karne 6:7
Bramki: Adrian Śmiałkowski x 2

Rzuty karne (strzelano na przemian, zaczynała Błyskawica)
7-6 Mateusz Jarzyński obronił
Skład: Rafał Tąpkowski (Mateusz Jarzyński) - Mateusz Jagodziński, Tomasz Ryniec, Mariusz Janiszewski, Piotr Wilamowski, Krzysztof Kamiński, Adrian Śmiałkowski (Dawid Lemański), Jarosław Durka, Dominik Staniszewski (Konrad Ogrodziński), Piotr Krysztofiak (Łukasz Kokosiński) Łukasz Kaczmarek
Trener: Artur Szulwach.

W innych meczach Szopen Sanniki również po karnych przegrał z Wisłą Sobowo a Wisła II Płock wygrała w Bielsku ze Zrywem 7:0.