Zwycięstwo ze Świtem. Mazur pozostaje na czele tabeli

W 17 kolejce piłkarskiej Płockiej Ligi Okręgowej seniorzy Mazura Gostynin pokonali Świt Staroźreby 2:0. Nasz zespół nadal pozostaje liderem tabeli.

Mazur po pucharowym meczu z Legią II Warszawa, który kosztował zawodników dużo siły i zdrowia, powrócił w dobrym stylu do codzienności – zmagań o awans do IV Ligi.

Na potwierdzenie przewagi Mazura nad zespołem ze Staroźreb trzeba było czekać do 44 minuty, kiedy to po dośrodkowaniu piłki z lewej strony od Gracjana Sobczaka gola na 1:0 zdobył Jakub Kustra. Druga bramka padła także z dośrodkowania, tym razem w 51 minucie z rzutu rożnego w pole karne piłkę dograł Kustra a strzałem głową wykończył akcję grający trener Bartłomiej Dębicki.

Rywale mieli kilka ciekawych akcji i szans na zdobycie gola, jednak Mazur pokazał swoją wyższość wygrywając pewnie 2:0. Nasz zespół z 41 punktami w tabeli zajmuje pierwsze miejsce, tyle samo punktów ma Amator Maszewo, z tym że Mazur ma jedno spotkanie rozegrane mniej.

Kolejny mecz to spotkanie 18 kolejki Płockiej Ligi Okręgowej, Mazur jedzie na mecz do Sierpca z tamtejszym Kasztelanem. Spotkanie to rozpocznie się w sobotę, 29 kwietnia 2017 r. o godz. 16:00.

Mazur Gostynin – Świt Staroźreby 2:0

Bramki: 44' Jakub Kustra, 51' Bartłomiej Dębicki

Mazur: Bartosz Tomczak – Michał Matecki (75' Patryk Gronalewski), Paweł Winnicki, Patryk Matusiak (46' Arkadiusz Wróblewski), Piotr Dutkiewicz – żółta kartka – Rafał Wilamowski, Bartłomiej Dębicki, Mateusz Ostrowski,Gracjan Sobczak – Piotr Wachaczyk (75' Bartosz Dutkiewicz), Jakub Kustra

I trener: Piotr Dutkiewicz, II trener: Bartłomiej Dębicki

Świt: Adam Ablewski – Adrian Budnicki, Łukasz Kawecki - żółta kartka, Damian Kołeczek, Maciej Niedzielak (46' Daniel Oliwkowski), Michał Sobczak, Maciej Sobiesiak, Konrad Subocz, Jarosław Unierzyski (85' Tomasz Karpiński), Mariusz Unierzyski – żółta kartka, Mateusz Ziarko; I trener: Mariusz Unierzyski