Zwycięski remis. Mazur w IV Lidze!

Mecz w Maszewie pomiędzy liderem z Gostynina a drugim, mającym teoretyczne szanse na awans Amatorem Maszewo był meczem walki. Nasi piłkarze starali się przede wszystkim nie stracić bramki, choć mieli okazję wygrać. Mecz był typowym meczem walki, zwłaszcza ze strony rywali z Maszewa widać było pełne zaangażowanie i waleczną a niekiedy brutalną walkę o korzystny wynik. Oba zespoły kończyły mecz w dziesięcioosobowych składach, po czerwonej kartce za faul w 57 minucie Pawła Winnickiego oraz dwóch żółtych kartek a w konsekwencji czerwonej w 68 minucie Piotra Mysiora z Amatora Maszewo.

Mazur miał kilka okazji, jednak nieskuteczność spowodowała, że do 88 minuty utrzymywał się bezbramkowy remis. I taki wynik pozostał do końca meczu, chociaż okazja do zwycięstwa dla zespołu z Gostynina była najlepsza z możliwych. Wtedy to w polu karnym sfaulowany został Arkadiusz Wróblewski. Obrońca Mazura niczym Piotr Zieliński w ostatnim meczu Reprezentacji Polski z Rumunią wykorzystał opieszałość obrońcy z Maszewa w wybijaniu piłki i wyprzedził zawodnika zespołu rywala, a wobec spóźnionej interwencji sędzia Tomasz Marciniak podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Rafał Wilamowski, jednak strzał napastnika Mazura w środek bramki obronił Jakub Szczepankiewicz.

Mazur jednak do 90 minuty utrzymał bezbramkowy remis, wobec czego po końcowym gwizdku wśród naszych zawodników zapanowała radość i piłkarze wraz z kibicami oraz działaczami świętowali awans do IV Ligi, gdyż utrzymali na dwie kolejki przed końcem 6 punktów przewagi nad Amatorem Maszewo.

Ostatni mecz sezonu, w ramach 26 kolejki, odbędzie się w sobotę, 24 czerwca o godzinie 17:30, rywalem Mazura będzie Skra Drobin.

Amator Maszewo – Mazur Gostynin 0:0

Amator: Jakub Szczepankiewicz – Arkadiusz Kopaczewski, Krystian Majchrzak, Radosław Marszałek, Łukasz Mielczarek, Michał Muszyński, Piotr Mysior, Bartłomiej Sochalewski, Tomasz Sudomir, Radosław Wiśniewski, Kamil Żochowski, trener: Andrzej Kiciński

Mazur: Bartosz Tomczak – Bartosz Dutkiewicz, Paweł Winnicki – Piotr Dutkiewicz, Patryk Matusiak, Arkadiusz Wróblewski, Gracjan Sobczak, Mateusz Ostrowski (81' Patryk Gronalewski), Michał Matecki, Rafał Wilamowski, Piotr Wachaczyk (81' Sebastian Surmak); I trener: Piotr Dutkiewicz

Żółte kartki: dwie Mysior, Muszyński, Wiśniewski (Amator) oraz Ostrowski, Wilamowski, Surmak (Mazur)

Czerwone kartki: 68' Piotr Mysior - 57' Paweł Winnicki.