Pierwsza porażka w sezonie. Szansa na pozycję lidera stracona

W 4 kolejce IV Ligi Mazowieckiej Gr. Północnej Mazur Gostynin przegrał z MKS Przasnysz 2:3. Decydująca bramka padła w doliczonym czasie gry, do tego czasu był remis 2:2.

Sam mecz był emocjonującym widowiskiem. Mazur przegrywał od 21 minuty, po dobitce strzału z dystansu Macieja Smolińskiego piłka odbiła się od poprzeczki a głową do siatki skierował ją Lemanek. Mazur wyrównał w 30 minucie, bezpośrednio po dośrodkowaniu z rzutu rożnego od Damiana Surmaka głową piłkę skierował Bartosz Wiśniewski. Jednak na przerwę to przasnyszanie schodzili z prowadzeniem, nieudaną pułapkę ofsajdową zastawiła obrona Mazura i w sytuacji sam na sam z bramkarzem Mazura Adrianem Rakiem do siatki piłkę wbił po raz drugi Lemanek.

Trzeba podkreślić, że gdyby nie doskonała postawa bramkarza Mazura Adriana Raka nasz zespół przegrywał by dużo wyżej. Cień nadziei na korzystny wynik dał w 81 minucie Konrad Popławski, który wbił piłkę w zamieszaniu podbramkowym i było 2:2. Jednak w doliczonym czasie gry piłka powędrowała przez linię obrony Mazura do Dariusza Przebierały, który w sytuacji sam na sam z Adrianem Rakiem dał w doliczonym czasie gry zwycięstwo ekipie z Przasnysza.

Gdyby Mazur utrzymał remis do końca meczu, wtedy z 8 punktami cieszył by się z pozycji lidera a tak nasz zespół w tabeli zajmuje z 7 punktami 4 miejsce.

Kolejne spotkanie - mecz 5 kolejki - Mazur rozegra na wyjeździe w Ostrołęce z Koroną w najbliższą sobotę, 2 września 2017 r. o godz. 13:00.

Mazur Gostynin - MKS Przasnysz 2:3

Bramki: 30' Bartosz Wiśniewski, 81' Konrad Popławski - 21' i 44' Dominik Lemanek, 90'+2' Dariusz Przebierała

Mazur: Adrian Rak - Konrad Popławski, Patryk Matusiak, Piotr Dutkiewicz, Arkadiusz Wróblewski (58' Michał Matecki) - Gracjan Sobczak (58' Bartosz Komorowski), Bartłomiej Dębicki, Damian Surmak, Jarosław Kułaga - Rafał Wilamowski, Bartosz Wiśniewski; trener: Waldemar Figurski

Przasnysz: Michał Michalak - Kamil Rutkowski, Sebastian Zakrzewski, Artur Gawęda (82' Dariusz Przebierała), Dominik Lemanek, Jarosław Chełchowski, Tomasz Pragacz (69' Mateusz Pepłowski), Maciej Smoliński (73' Łukasz Kosiorek), Michał Pragacz, Krzysztof Butryn, Robert Wróblewski, trener: Paweł Woliński.