Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Mazur nareszcie zwycięski. Fatalna seria zakończona

W 8 kolejce IV Ligi Mazowieckiej seniorzy Mazura Gostynin wygrali 3:2 z Dolcanem Ząbki. Nasz zespół po ambitnej walce do końca meczy wywalczył trzy punkty i przerwał fatalną serię czterech porażek z rzędu.

Mecz z Dolcanem Ząbki, który w przeszłości grał w rozgrywkach I Ligi, dla podopiecznych trenera Waldemara Figurskiego był z gatunku tych o „sześć” punktów.

W składzie zaszło kilka zmian, zadebiutował w zespole pozyskany w przerwie letniej Kasjan Klimkiewicz, a pod nieobecność Rafała Wilamowskiego, jako napastnicy występowali Bartosz Komorowski i Damian Surmak. Natomiast w bramce pod nieobecność Adriana Raka wystąpił Bartosz Tomczak.

Cztery z rzędu porażki w lidze oraz trzy mecze bez zdobytej nawet jednej bramki nie napawało optymizmem piłkarzy, działaczy i kibiców. Na szczęście fatalna seria została przełamana, choć początek meczu tego nie zapowiadał.

W 25 minucie było 1:0 dla gości, po dośrodkowaniu z prawej strony boiska akcję wykończył Marcin Szeliga. Mazur wyrównał tuż przed przerwą, w 44 minucie. Nasz zespół wykonywał rzut wolny, Mateusz Ostrowski zagrał piłkę w pole karne a futbolówkę przejął i po strzale z dystansu do siatki skierował Bartłomiej Dębicki.

Po przerwie Dolcan przejął inicjatywę na boisku, niesiony dopingiem grupy kibiców zespół z Ząbek objął prowadzenie w 56 minucie. Gola bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył Marcin Stańczyk. Mazur nie dawał za wygraną, podopieczni trenera Figurskiego przeszli do ataku a grę ułatwiało rozłożenie sił na boisku - gdyż goście od 62 minuty po drugiej żółtej kartce i czerwonej dla Piotra Augustyniaka grali w osłabieniu. W 71 minucie stan meczu się wyrównał, piłkę w pole karne dośrodkował Dębicki, piłkę obił bramkarz Dolcanu Damian Krzyżewski, a do siatki wbił ją Damian Surmak. W 80 minucie, to goście byli bliscy objęcia prowadzenia, w słupek trafił Konrad Cichowski.

Mazur zwycięskiego gola zdobył chwilę później, w 87 minucie po dośrodkowaniu w pole karne z pierwszej piłki uderzył Gracjan Sobczak i zapewnił gostynińskiej drużynie jakże cenne trzy punkty. Dolcan od 88 minuty grał już w 10-zespołowym składzie, drugą żółtą kartkę obejrzał Damian Szulakowski. Mimo ataków na bramkę Mazura, goście nie zdołali już wyrównać stanu meczu.

Nasz zespół po emocjonującym meczu pokazał wolę walki, zaangażowanie i nieustępliwość w grze i mimo niekorzystnego wyniku potrafił wygrać. Bardzo dobrze spisywali się napastnicy i pomocnicy Mazura, co chwilę powodując dezorganizację w ustawieniu Dolcana po szybkich kontratakach.

W tabeli nasz zespół z 10 punktami zajmuje 9 miejsce.

Kolejna okazja do poprawienia dorobku punktowego w sobotę, 30 września 2017 r. o godz. 16:00, w 9 kolejce Mazur zagra na wyjeździe z MKS Ciechanów.

Natomiast w środę, 27 września 2017 r. o godz. 16:30 na boisku w Czermnie koło Gąbina Mazur rozegra mecz 1/4 Finału Pucharu Polski Płockiego OZPN.

Mazur Gostynin - Dolcan Ząbki 3:2

Bramki: 44' Bartłomiej Dębicki, 71' Damian Surmak, 87' Gracjan Sobczak - 25' Patryk Szeliga, 56' Marcin Stańczyk

Mazur: Bartosz Tomczak - Kasjan Klimkiewicz (83' Eryk Przybylski), Piotr Dutkiewicz, Konrad Popławski, Jarosław Kułaga - Gracjan Sobczak, Mateusz Ostrowski (62' Michał Matecki), Bartłomiej Dębicki, Bartosz Wiśniewski (90+1' Patryk Gronalewski) - Damian Surmak, Bartosz Komorowski (90+3' Arkadiusz Majchrzak); trener: Waldemar Figurski

Dolcan: Damian Krzyżewski - Przemysław Więczek, Maciej Ofmański, Andrii Rohozin (73' Paweł Nowacki), Konrad Cichowski, Marcin Stańczyk, Daniel Nawrocki (61' Patryk Kozierewicz), Krystian Lewandowski, Patryk Szeliga (88' Bartosz Wybraniec), Piotr Augustyniak, Przemysław Szulakowski; trener: Michał Pulkowski

Żółte kartki: Klimkiewicz, Sobczak - Augustyniak, Stańczyk, Szulakowski

Czerwone kartki: 62' Augustyniak i 86' Szulakowski.

Źródło: mazurgostynin.futbolowo.pl