Pierwszy sparing Mazura w zimowej scenerii

Porażką 2:4 zakończył się pierwszy mecz kontrolny seniorów Mazura Gostynin z Kujawiakiem Kowal.

Nasi piłkarze trenują niemal bez przerwy od zakończenia rundy jesiennej Płockiej Ligi Okręgowej, a w sobotę 30 stycznia 2021 r. rozegrali pierwszy mecz sparingowy, sprawdzający formę. Podopieczni trenera Arkadiusza Szulczewskiego w Płocku zmierzyli się z wyżej notowanym rywalem. Kujawiak Kowal gra klasę wyżej – w 4 Lidze – niż Mazur i zajmującym po rundzie jesiennej 17 miejsce (trzecie od końca).

Zadanie nie łatwe, gdyż aura iście zimowa a boisko śliskie oraz mróz, co powodowało dużo niedokładności w grze.

Rywale od początku objęli prowadzenie, prostopadłe podanie za linię obrony w 7 minucie wykorzystał Jakub Brandt, jeszcze w pierwszej połowie stan meczu wyrównał w 21 minucie po znakomitym podaniu od Damiana Surmaka Eryk Przybylski. Jednak do przerwy Kujawiak znów prowadził. W drugiej połowie trener Arkadiusz Szulczewski dał pograć wszystkim zmiennikom, znajdującym się na ławce a na boisku pojawił się najlepszy strzelec w drużynie w rundzie jesiennej – Bartosz Komorowski (8 bramek) – który w 78 minucie po dośrodkowaniu od Surmaka pięknym strzałem głową wyrównał stan meczu na 2:2.

Kujawiak nie dał za wygraną, a kolejne bramki zdobył doświadczony napastnik zespołu z Kowala Rafał Jankowski i zawodnik testowany.

Mazur przegrał 2:4, jednak trener Arkadiusz Szulczewski był zadowolony z gry swoich zawodników.

Kolejny mecz kontrolny za tydzień a rywalem będzie Lubienianka Lubień Kujawski.

Mazur Gostynin – Kujawiak Kowal 2:4

bramki: 21' Eryk Przybylski, 78' Bartosz Komorowski – 7' Jakub Brandt, 41' i 88 Rafał Jankowski, 81' zawodnik testowany

Mazur rozpoczął w składzie: Robert Ratajski – Kamil Woźniak, Piotr Dutkiewicz, Konrad Stańczak, Michał Jędrzejczak – Michał Matecki, Damian Surmak, Mateusz Dobieński, Dariusz Kurkowski, Kamil Augustyniak – Eryk Przybylski

zagrali także: Jakub Gapiński, Rafał Wilamowski, Maciej Gajewski, Cezary Zielonka, Jakub Stachowski, Bartosz Komorowski, Wiktor Smyczyński, Bartłomiej Skonieczny;

trener: Arkadiusz Szulczewski

tekst i zdjęcia: Piotr Mrówka