Mazur przegrywał, prowadził, by w końcu zremisować

W 9 kolejce Płockiej Ligi Okręgowej Mazur Gostynin zremisował na wyjeździe 3:3 z liderem Skrą Drobin.

Do przerwy Mazur schodził z wynikiem remisowym. W 35 minucie po rzucie rożnym piłkę dobił po główce w poprzeczkę Patryka Gałamagi Jakub Bucior. Przed przerwą pierwszy nieudana pułapka ofsajdowa Skry i piłka po dośrodkowaniu Kamila Augustyniaka i przedłużeniu jej przez Pawła Znyka trafia do Barosza Komorowskiego, który strzela do siatki z kilku metrów. Po przerwie Mazur prowadził, po zespołowej akcji Paweł Znyk zagrywa prostopadle do Komorowskiego a nasz napastnik z zimną krwią pokonał bramkarza.

Niestety prowadzenie trwało przez około 20 minut, w 67 najpierw Drobin wyrównał. Za dużo swobody w ataku mieli piłkarze Skry i najpierw trafił Marcin Kowalski a trzy minuty później Jakub Witkowski. Mazur nie dawał za wygraną a bohaterem w tym meczu naszego zespołu był Bartosz Komorowski, który zdobył hat-tricka. W 80 minucie kapitalne podanie od 16-letniego Macieja Gajewskiego otrzymał Komorowski, już po nim wychodząc w sytuację sam na sam i pokonując strzałem przy słupku bramkarza.

Był to 7 gol Komorowskiego w tym sezonie i został najlepszym strzelcem naszej drużyny.

Mecz mógł się skończyć zwycięstwem naszego zespołu, zabrakło niewiele, kilkanaście centymetrów. Najpierw po strzale Krystiana Pawełkiewicza piłka przeleciała minimalnie obok słupka w ostatniej akcji meczu po uderzeniu głową  Komorowskiego piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką.

Remis Mazura w meczu z liderem cieszy, choć można było wygrać, jednak także można było przegrać.

W tabeli nasz zespół z 17 punktami jest na 5 miejscu. Kolejny mecz w sobotę, 16 października o g. 15:30 na Stadionie MOSiR Gostynin Mazur zagra z będącą w tabeli tuż za nim, siódmą Deltą Słupno.

Skra Drobin - Mazur Gostynin 3:3

bramki: 31' Jakub Bucior, 66' Marcin Kowalski, 71' Jakub Witkowski - 45' 49' 80' Bartosz Komorowski

Skra: 13 Paweł Nowak - 10 Hubert Krysztofiak 14 Patryk Gałamaga 6 Daniel Zjadewicz 13 Paweł Nowak 3 Miłosz Zieliński 20 Jakub Witkowski 8 Sebastian Marlęga 4 Artur Lewicki 11 Marcin Kowalski 2 Jarosław Ciarkowski 7 Jakub Bucior; trener: Michał Lemanowicz

Mazur: 1 Hubert Borowy - 8 Michał Jędrzejczak 11 Piotr Dutkiewicz 9 Kamil Augustyniak 3 Michał Matecki - 4 Paweł Znyk (80' Krystian Pawełkiewicz) 6 Eryk Przybylski 10 Dariusz Kurkowski (90'+1' Wiktor Smyczyński)  5 Eryk Wydrzyński (3' Kamil Woźniak, 73' Maciej Kowalski) 2 Arkadiusz Górecki (70' Maciej Gajewski) - 7 Bartosz Komorowski; trener: Piotr Dutkiewicz

Źródło: Mazur Gostynin