Przejście do sekcji:

Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Wszystkie aktualności

Stronicowanie

  • Informacja

    Informacja

    2025.07.18

    W dniu 22.07.2025 r. (Wtorek) porady prawne są odwołane

    Za utrudnienia przepraszamy

  • Kondolencje

    Kondolencje

    2025.07.18
  • Kończy się okres przejściowy w programie Czyste Powietrze

    Kończy się okres przejściowy w programie Czyste Powietrze

    2025.07.18
    Kończy się okres przejściowy w programie Czyste Powietrze w naborze trwającym od 31.03.2025 r.
     
    Złóż wniosek do końca lipca
     
    W marcu 2025 r. ruszył nowy nabór w programie Czyste Powietrze, a dla osób, które poniosły koszty inwestycji jeszcze przed jego uruchomieniem, wprowadzono okres przejściowy. Trwa on cztery miesiące – do końca lipca – i umożliwia uzyskanie dofinansowania na wydatki kwalifikowane od 28 maja 2024 r. Po tym terminie ta możliwość przestaje obowiązywać.
     
    Ostatni dzwonek – kończy się wyjątkowy okres wsparcia....
  • Wznawiamy nabór na dotacje do kotłów gazowych

    Wznawiamy nabór na dotacje do kotłów gazowych

    2025.07.18

    15 lipca wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej (WFOŚiGW) wznawiają nabór wniosków o dofinansowanie zakupu i montażu kotłów gazowych w ramach programu Czyste Powietrze. Nabór skierowany jest do właścicieli domów jednorodzinnych, którzy ponieśli koszty wymiany kopciucha na kocioł gazowy, ale nie mieli możliwości uzyskania wsparcia z powodu wstrzymania naboru wniosków w programie Czyste Powietrze pod koniec listopada 2024 r.

    • O dotację można ubiegać się na inwestycje zrealizowane między 28 maja a 31 grudnia 2024 r.
    • Wnioski będzie można składać przez trzy miesiące od uruchomienia naboru lub do wyczerpania środków.
    • Budżet na wznowienie naboru wynosi 70 mln zł i pochodzi z programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS).
    • Szacuje się, że wsparcie trafi do ok. 3 tys. ....
  • Bieg Opolski 2025 z udziałem zawodników UKS Zwoleń-Team

    Bieg Opolski 2025 z udziałem zawodników UKS Zwoleń-Team

    2025.07.17
    Jak początek lipca, to i Bieg Opolski - to już tradycja i wydarzenie zapisane na stałe w kalendarzu każdego miłośnika biegania. 23 edycja wydarzenia odbyła się 5 lipca 2025 r.
     
    Bieg Opolski 2025 – tak jak i poprzednie edycje wydarzenia – odbył się na Wyspie Bolko. Sercem imprezy był Park 800-lecia.
    Solą wydarzenia były jednak zawody biegowe. I nie tylko, bo o godz. 9.30 Atlantis Bieg Opolski 2025 zainaugurował wyścig rolkarzy.
    O godz. 10.00 przyszła kolej na koronny dystans imprezy – bieg na 10 km. Setki uczestników stanęły na starcie, który poprzedziła rozgrzewka.
     
    O godz. 11.30 wystartowali uczestnicy zawodów na krótszym dystansie – 5 .....
  • Kolejny przystanek Długodystansowego Pucharu Polski 2025 w Białe Błota dla UKS Zwoleń-Team

    Kolejny przystanek Długodystansowego Pucharu Polski 2025 w Białe Błota dla UKS Zwoleń-Team

    2025.07.17
     
    W dn. 28 czerwca 2025 r. Gmina Białe Błota zorganizowała III Festiwal Biegowo-Rolkarski (okolice Bydgoszczy) pod patronatem Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich.
    UKS „Czapla” Białe Błota podołał zadaniu przeprowadzając w zaledwie 5 godzin:
    - starty dla dzieci na łyżworolkach
    - 5 km Nordic Walking
    - 5 km bieg
    - 10 km bieg
    - 7 km łyżworolki (dystans fitness)
    - 21 km łyżworolki
    - 42 km łyżworolki – dystans zaliczany do 8 etapu Długodystansowego ....
  • Letnie odkrycia. Rajd rowerowy w hołdzie Powstańcom Warszawskim

    Letnie odkrycia. Rajd rowerowy w hołdzie Powstańcom Warszawskim

    2025.07.17
  • Wspaniały jubileusz Pani Czesławy

    Wspaniały jubileusz Pani Czesławy

    2025.07.16

    Żczymy zdrowia, szczęścia, pogody ducha oraz wszelkiej pomyślności! 💐💐💐

  • MAZOpiknik wraca do Gostynina!

    MAZOpiknik wraca do Gostynina!

    2025.07.16
    Już 14 sierpnia 2025 r. widzimy się w na Podzamczu w Gostyninie – będzie radośnie, kolorowo i rodzinnie! 
    Czeka na Was moc atrakcji dla dzieci i dorosłych:
    kreatywne warsztaty,
    • strefa zabaw i animacji,
    • regionalne smaki,
    • strefa zdrowia,
    • konkursy i niespodzianki,
    • tańce i wspólna zabawa!
    A na finał wieczoru – koncert Stachursky’ego!  ....
  • Spotkanie w sprawie wspołpracy pomiędzy miastem a MOIIB

    Spotkanie w sprawie wspołpracy pomiędzy miastem a MOIIB

    2025.07.16

    We wtorek 15 lipca 2025 r.Burmistrz Miasta Gostynina Agnieszka Korajczyk-Szyperska i Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Klejna spotkali się z przedstawicielami Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.
    Izbę reprezentował Roman Lulis - Przewodniczący Okręgowej Rady MOIIB, Ilona Łącka - Przewodnicząca Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej MOIIB i Waldemar Kuciapski - Członek MOIIB. 

    Spotkanie dotyczyło współpracy pomiędzy miastem a samorządem zawodowym Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w zakresie promocji zawodu inżyniera.

  • Ulewne deszcze i burze!

    Ulewne deszcze i burze!

    2025.07.15

    Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Warszawie prognozuje na terenie powiatu gostynińskiego od godz. 00:00 dnia 16.07.2025 do godz. 14:00 dnia 16.07.2025 opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Wysokość opadów od 25 mm do 40 mm. Lokalnie opadom towarzyszyć mogą burze z porywami wiatru do 60 km/h.

  • Projekt rewitalizacji gostynińskich Arkad z dofinansowaniem

    Projekt rewitalizacji gostynińskich Arkad z dofinansowaniem

    2025.07.15

    11 lipca br w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Gostynina doszło do spotkania Burmistrz Agnieszki Korajczyk-Szyperskiej, marszałka  Adama Struzika oraz Wicemarszałka Wiesława Raboszuka.  

    Marszałek Struzik przekazał pozytywne informacje dotyczące Muzeum Ziemi Gostynińskiej:

     „Chciałbym poinformować panią burmistrz oraz mieszkańców Gostynina, że nasz projekt rewitalizacji jatek gostynińskich, tego obiektu zabytkowego, które województwo nabyło na cele powstania Muzeum Ziemi Gostynińskiej, uzyskał promesy na dofinansowanie z krajowego programu odbudowy. To jest kilkanaście milionów złotych i wkrótce rozpoczniemy proces rewitalizacji”

    Wicemarszałek Wiesław Raboszuk zapewniał, że przedsięwzięcie ma zostać zrealizowane do końca 2026 roku.

  • Bezpieczna butla - bezpieczny dom

    Bezpieczna butla - bezpieczny dom

    2025.07.15

    Butle zawierające gaz LPG są bezpieczne – o ile zostaną zachowane podstawowe zasady ich użytkowania, a butla pochodzi z legalnego źródła. Przyczyną większości pożarów lub eksplozji gazu nie jest sama butla, ale jej wadliwe podłączenie do kuchenki gazowej, grilla lub ogrzewacza.

    O CZYM TRZEBA PAMIĘTAĆ, KUPUJĄC BUTLĘ Z GAZEM

    Upomnij się o PARAGON i zachowaj go wraz z folią termokurczliwą, którą zdejmiesz z zaworu butli. Mogą być potrzebne w razie reklamacji lub jakichkolwiek roszczeń wobec dostawcy. Zwróć uwagę na STAN TECHNICZNY: czy butla nie ma wgnieceń lub śladów korozji.

    SPRAWDŹ, CZY BUTLA MA:

    • tabliczkę znamionową (wybita lub przytwierdzona na stałe) oraz sprawdź czy na tabliczce lub w jej pobliżu na kołnierzu, uchwycie jest wybite ważne badanie techniczne butli,
    • instrukcję bezpieczeństwa/obsługi (naklejka na kołnierzu lub korpusie butli),
    • plombę (folia termokurczliwa na zaworze butli),
    • tę samą nazwę firmy na naklejce i plombie oraz namalowaną na butli.

    Nie kupuj butli, jeśli:

    • była przerabiana lub ma dwie spoiny,
    • jest w kolorze czerwonym lub żółtym,
    • widoczne są na niej uszkodzenia,
    • badanie techniczne butli jest nieważne – patrz tabliczka znamionowa

    USZCZELKA ZAWORU znajdująca się na otworze zaworu przyłączeniowego jest kluczowym elementem bezpiecznego używania butli. Jej stan powinien sprawdzić zakład napełniający butle. Upewnij się przede wszystkim, czy uszczelka jest. Jeśli jest postrzępiona, kruszy się, ma głębokie wytłoczenie po poprzednim przyłączu, poproś o wymianę dostawcę gazu. Nie wkładaj samodzielnie drugiej, dodatkowej uszczelki, takie złącze nie będzie szczelne.

    Wystający z reduktora trzpień powinien zostać wsunięty w otwór zaworu butli, dopiero później można dokręcić nakrętkę (2.). Pamiętaj o „odwrotnym gwincie” – nakrętkę dokręca się przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Ozna­czenia kierunku są zazwyczaj widoczne na nakrętce i obudowie reduktora. Dokręcając, przytrzymuj reduktor (3.) tak, by nie doszło do skręcenia węża.

    Systematycznie sprawdzaj stan REDUKTORA, PRZEWODU oraz ZACISKÓW. Załamania na wężu (np. w wyniku dociśnięcia mebla­mi), nadpalenia, przetarcia, przebarwienia dyskwalifikują go, ko­nieczna jest wymiana. Na opaskach zaciskowych może się pojawić korozja – to również je dyskwalifikuje. Jeśli reduktor ma jakiekol­wiek uszkodzenia na obudowie, wymień go.

    Bezpieczny okres użytkowania reduktora i przewodu elastycznego to ok. 5 lat (data produkcji znajduje się na obudowie reduktora). Po tym czasie lepiej go wymienić, nawet jeśli nie widać uszkodzeń. Sto­suj przewody elastyczne przeznaczone do propanu-butanu, infor­macje o przeznaczeniu są zazwyczaj umieszczone na przewodzie.

    W sytuacji przypadkowego odkręcenia zaworu zaślepka jest w stanie powstrzymać wypływ gazu. Zakładaj ją na czas transportu lub odłącze­nia butli od kuchenki.

    TABLICZKA ZNAMIONOWA

    Butla MUSI mieć tabliczkę znamionową wytłoczoną lub przymocowaną na stale. Na tabliczce lub w jej pobliżu na kołnierzu, uchwycie powinna być wybita informacja o ważności badania technicznego. Jeżeli od daty produkcji lub ostatniego badania butli upłynęło więcej niż 10 lat, butla nie powinna być używana i należy ją poddać kolejnemu badaniu.

    CZUJNIK GAZU nie zastąpi sprawnego przyłącza, ale pomoże zachować bezpieczeństwo. Instalując czujnik, trzeba stosować się do wskazówek producenta. W instrukcji obsługi producent informuje, jaki jest przewidywany czas żywotności elementu wykrywającego gaz, np. 5 lat. Po tym czasie czujnik staje się BEZUŻYTECZNY.

     
     JEŚLI ULATNIA SIĘ GAZ

    Jeśli poczujesz zapach gazu albo włączył się alarm detektora gazu:

        NIE PANIKUJ.
        NIE WŁĄCZAJ/WYŁĄCZAJ ŚWIATŁA.
        ZAMKNIJ ZAWÓR BUTLI.
        WYWIETRZ POMIESZCZENIE.

    Do gazu dodawany jest nawaniacz o drażniącym zapachu, który człowiek wyczuwa dużo wcześniej, niż gaz osiągnie stężenie mogące spowodować wybuch. Również detektory gazu uruchamiają alarm przy stężeniu, które jeszcze nie grozi eksplozją – według deklaracji producentów np. przy 1/10 ilości gazu w powietrzu, które mogłoby doprowadzić do wybuchu. Nie masz czasu na panikę, ale MASZ CZAS NA RACJONALNE DZIAŁANIE i usunięcie zagrożenia.

    Pierwszym odruchem po wejściu do ciemnego pomieszczenia, w którym wyczuwalny Jest gaz, jest zapalenie światła.

    Powstrzymaj się przed tym: NAJMNIEJSZA ISKRĄ, która może powstać we włączniku światła, MOŻE SPOWODOWAĆ WYBUCH. Nie wyłączaj również światła – przeskok iskry w wyłączniku jest bardziej niebezpieczny niż już działająca lampa. Nie wyciągaj z gniazdka podłączonych urządzeń, nie podłączaj np. wentylatora, żeby przyspieszyć wietrzenie.

    Tutaj również może powstać iskra powodująca eksplozję.

    ZRÓB PRZECIĄG, otwórz szeroko okna i drzwi, zapewnij naturalny ruch powietrza. Przewietrz pomieszczenie, ale bez użycia np. wyciągu kuchennego lub innych urządzeń elektrycznych. Jeżeli pomimo zamknięcia zaworu butli gaz wciąż się ulatnia, WYNIEŚ BUTLĘ na wolne powietrze, z dala od źródeł ognia i urządzeń elektrycznych.

    INSTRUKCJA OBSŁUGI BUTLI

    Na butli powinna być zamieszczona instrukcja bezpieczeństwa/obsługi butli (naklejka na korpusie lub kołnierzu). Stosuj się do niej, by uniknąć niebezpieczeństwa. Najistotniejsze informacje:

    PRZECHOWYWANIE: gaz LPG jest cięższy od powietrza, zbiera się w miejscach położonych najniżej (np. studzienkach, otworach kanalizacyjnych), dlatego butle powinny być przechowywane w pozycji stojącej, w wentylowanym pomieszczeniu, powyżej powierzchni ziemi (nie w piwnicy), z dala od źródeł ciepła (nie w kotłowni, hydroforni lub węźle cieplnym), otwartego ognia, urządzeń lub instalacji elektrycznych (które mogłyby być np. źródłem iskier), z dala od pojazdów silnikowych (nie w garażu).

    Przechowywana na zewnątrz butla, ze względu na rozszerzal­ność cieplną gazu, powinna być umieszczona w miejscu osło­niętym od słońca. Należy ją chronić również przed opadami.

    PODŁĄCZANIE: upewnij się, że zawory np. kuchenki, grilla, piecyka są zakręcone, a w okolicy nie ma żadnego źródła za­płonu (ogień, papieros, urządzenie elektryczne). Zamknij do­kładnie zawór starej butli. Odkręć reduktor. Zaślepkę z butli, która będzie podłączana, nakręć na zawór starej butli. Sprawdź stan uszczelki nowej butli. Podłącz reduktor do pełnej butli. PAMIĘTAJ: nakrętkę reduktora dokręca się przeciwnie do ru­chu wskazówek zegara.

    SPRAWDZANIE SZCZELNOŚCI: po przykręceniu redukto­ra otwórz zawór butli. Używając piany z wody z mydłem lub płynem do mycia naczyń, sprawdź szczelność połączenia butli z reduktorem i zaworu butli. Pęcherzyki gazu oznaczają brak szczelności. W przypadku nieszczelności połączenia: zakręć zawór, odłącz butlę od kuchenki i wynieś ją na zewnątrz. Jeśli nieszczelny jest zawór butli, zwróć ją natychmiast dostawcy.

     Nigdy nie sprawdzaj szczelności przyłącza przy użyciu zapałek lub zapalniczki!

    Nazwa firmy na instrukcji obsługi i plombie na zaworze (gwa­rantującej, że butla jest pełna) powinna być zgodna z nazwą firmy namalowaną na butli. Na naklejce znajdują się również: podstawowe informacje o gazie, firmie, która napełniła butlę i telefon kontaktowy.

    Warto zakręcić zawór butli zawsze, gdy jest nieużywana (np. na noc) lub podczas dłuższej nieobecności (np. wyjazd na wakacje).

     

  • Powstanie nowa ścieżka pieszo-rowerowa

    Powstanie nowa ścieżka pieszo-rowerowa

    2025.07.15
    Powstanie nowa ścieżka pieszo-rowerowa na DW 581. Ścieżka ma przebiegać wzdłuż ul. Krośniewickiej i Szkolnej. Planowana szerokość ciągu to około 3 m, a prace mają obejmować całość opracowywanego odcinka. 
     
    Istotnym elementem planowanej inwestycji będzie przekształcenie dwóch istniejących skrzyżowań w ronda.
     
    Koszt dokumentacji projektowej to ponad 700 tyś. zł.
    Na projekt będziemy musieli poczekać do stycznia 2028 r.
    Więcej szczegółów na temat inwestycji: Prace projektowe na DW581 w Gostyninie

    W spotkaniu udział wzięli Marszałek Adam Struzik, Wicemarszałek Wiesław Raboszuk, Burmistrz Miasta Gostynina Agnieszka Korajczyk-Szyperska, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Artur Szulwach, Dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg w Warszawie Grzegorz Obłękowski, Dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Rejon Gostynin-Płock Michał Górecki.

  • Rozpoczęły się prace przy modernizacji chodnika przy Miejskiej Szkole Muzycznej

    Rozpoczęły się prace przy modernizacji chodnika przy Miejskiej Szkole Muzycznej

    2025.07.14
    Rozpoczęły się prace przy modernizacji chodnika przy Miejskiej Szkole Muzycznej.
    Stary, nierówny chodnik zostanie całkowicie wymieniony. Prace obejmują odcinek od ulicy Bema do kompleksu sportowego Orlik.
    Zadanie ma na celu poprawę bezpieczeństwa i komfortu pieszych, w tym uczniów szkoły muzycznej oraz osób korzystających z pobliskiego Orlika.
  • Będzie grzmiało. Ostrzeżenie meteo

    Będzie grzmiało. Ostrzeżenie meteo

    2025.07.14

    Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Warszawie prognozuje na terenie powiatu gostynińskiego od godz. 13:00 dnia 13.07.2025 do godz. 02:00 dnia 14.07.2025 burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do35 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad.

Stronicowanie

Banery

Stopka

Położenie urzędu

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt