Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Zmiana terminu spektaklu "Eksperyment Adam i Ewa"

Z przyczyn niezależnych od organizatora, zostaje zmieniony termin spektaklu „Eksperyment Adam i Ewa”. Nowy termin podany zostanie w najbliższym czasie.

Opowiadając Historię Stworzenia Mark Twain pisze o sobie  i o swojej żonie. Być może, dlatego jego Adam i Ewa to postaci żywe, pełne temperamentu i na wskroś współczesne, a relacje pomiędzy nimi to kwintesencja spontanicznego poczucia humoru.
 
Pomiędzy światem, z kobiecego i – wręcz przeciwnie – z męskiego punktu widzenia, stoi Wąż, Szatan, Demiurg, który może zmienić bieg życia wielu… Ale, po raz kolejny, okazuje się, że Ewa (nawet wtedy, gdy zrywa zakazane jabłka z Drzewa Wiadomości) jest zdecydowanie inteligentniejsza i… mądrzejsza od swojego towarzysza. I tak naprawdę, to ona, jako przyczyna sprawcza stoi u początku każdego nowego zdarzenia we wszechświecie. Ostatecznie zrozumie to też i Adam, który przyznaje w puencie przedstawienia: Gdziekolwiek była ona, tam był Raj. Niespodzianką jest zaskakująca forma spektaklu: brak „czwartej ściany”, a także dialog z publicznością, nawiązuje do tradycji kabaretu. Wspaniały, literacki język nadaje spektaklowi szlachetności i sprawia, że dzieło jest ponadczasowe.

SPEKTAKL TEATRALNY „Eksperyment Adam i Ewa”
reżyseria: Tomasz Mędrzak
scenografia: Tatiana Kwiatkowska
ilustracja muzyczna: utwory Fryderyka Chopina
występują: Agnieszka Sitek i Tomasz Mędrzak

NOWY TERMIN PODANY ZOSTANIE W NAJBLIŻSZYM CZASIE / Sala widowiskowa MCK w Gostyninie

Bilety: przedsprzedaż 25 zł, w dniu spektaklu 30 zł

  • Spektakl "Eksperyment Adam i Ewa"

wstecz

Banery

Stopka

Kontakt

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina
[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt