Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Bezpiecznie w trakcie ferii

Gostynińscy policjanci spotkali się z dziećmi w Miejskim Centrum Kultury, aby omówić bezpieczne zachowania w trakcie trwających ferii zimowych.
W trosce o bezpieczeństwo uczestników wypoczynku zimowego, jak co roku podczas ferii, gostynińscy policjanci przeprowadzają szczególne działania prewencyjne pn. „Bezpieczne ferie”. Zaangażowani w nie zostają funkcjonariusze wszystkich rodzajów służb. W ramach tych działań policjanci odwiedzili dzieci w gostynińskim MCK. Mundurowi szczególną uwagę zwrócili na niekorzystanie z „dzikich lodowisk”, zachowania w kontakcie z osobą nieznajomą czy zasady ruchu drogowego. Nie obyło się bez ćwiczeń praktycznych. Policjantka tłumaczyła dzieciom zasady pierwszej pomocy przedmedycznej, a funkcjonariusz przeprowadził symulację ewakuacji spod zarwanego lodu.
Apelujemy również do rodziców i opiekunów, aby zadbali o bezpieczeństwo swoich pociech podczas zimowego wypoczynku. Niefrasobliwe korzystanie z zamarzniętych akwenów wodnych czy lekkomyślne urządzanie zabaw w bezpośredniej bliskości dróg może zakończyć się tragicznie. Brawura w połączeniu z brakiem opieki ze strony dorosłych może doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

sierż.szt. Dorota Słomkowska
KPP w Gostyninie

  • ferie MCK
  • ferie MCK
  • ferie MCK

wstecz

Banery

Stopka

Kontakt

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina
[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt