Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Gostyniński Klub Poetycki zaprasza wszystkich miłośników poezji na spotkanie

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jakuba z Gostynina zaprasza wszystkich pasjonatów poezji – członków Klubu oraz chętnych piszących wiersze, na spotkanie organizacyjne w czwartek 2 marca br. o godz. 17.00 w siedzibie MBP w wypożyczalni dla dorosłych.

Członkowie Klubu Poetyckiego: Teresa Wojno, Julianna Syska, Grażyna Stasińska, Zenona Radzka, Urszula Osiecka-Pieniążek, Anna Łuczyńska, Zbigniew Ligocki i Grażyna Dutkiewicz znani są Państwu z wielu uroczystości miejskich, podczas których prezentowali swój dorobek artystyczny. Niech to szacowne grono zachęci wszystkich poetów do wstąpienia w szeregi Klubu i przedstawienia swoich wierszy, często chowanych do szuflady.

Przypomnijmy, że Gostyniński Klub Poetycki zrodził się z inicjatywy Miejskiej Biblioteki Publicznej i redakcji „Gazety Gostynińskiej”, z którą współpracowała pani Julia Łoś. Do redakcji gazety mieszkańcy naszego miasta przynosili swoje wiersze, prosząc o publikację. Podczas ich lektury zrodził się pomysł spotkania z autorami. Jego organizacją zajęła się Biblioteka przy współpracy pani Julii. Pierwsze spotkanie odbyło się we wrześniu 1994 roku i wtedy został powołany Klub. Biblioteka objęła nad nim patronat, a pani J. Łoś została opiekunem literackim Klubu.

Jednym z zadań Klubu było wydawanie tomików. Pierwszy z nich ukazał się w 1996 r., kiedy to Biblioteka obchodziła 50. rocznicę powstania. Nosił tytuł „Kroki ku słońcu”. W tym też roku po raz pierwszy GKP przy współudziale Biblioteki zaprosił twórców na Turniej Jednego Wiersza. Konkurs ten cieszy się niesłabnącym powodzeniem do dziś.

Wiersze miłosne złożyły się na kolejną antologię autorów zrzeszonych w Gostynińskim Klubie Poetyckim. Nosił tytuł „Miłość”. Zbiorek ten stał się zaczątkiem serii wydawniczej sygnowanej jako „Biblioteczka Gostynińska”. Jubileusz 20-lecia Gostynińskiego Klubu Poetyckiego obchodzony był jesienią 2014 r. Tyle historii.

O tym, jak ważny dla naszego miasta jest Klub Poetycki świadczy wpis do Kroniki: „za serce, dobroć i miłość uwiecznioną w waszej twórczości bardzo serdecznie dziękujemy".

 

Z okazji Dnia Bibliotekarza, obchodzonego w maju odbędą się 2-dniowe Warsztaty Poetyckie, które poprowadzi krytyk literacki Waldemar Smaszcz, ponadto odbędzie się koncert Jarosława Chojnackiego – piosenkarza, pieśniarza i kompozytora.

O szczegółach powiadomimy Państwa w późniejszym terminie.

wstecz

Banery

Stopka

Kontakt

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina
[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt