Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Uważajmy na oszustów

Pomimo wielu apeli i kampanii medialnych oszustom nadal udaje się żerować na ludzkiej dobroci. Tylko wczoraj (21.03.) na terenie garnizonu mazowieckiego dwóch seniorów przekazało fałszywym krewnym swoje oszczędności swojego życia.

Mechanizm oszustwa jest bardzo podobny: na telefon stacjonarny seniora dzwoni wnuczek lub syn informując, że spowodował wypadek drogowy i potrzebuje szybkiej pożyczki na „załatwienie sprawy”. Taką informację może również przekazać oszust podający się za funkcjonariusza policji lub innych służb. Po krótkim czasie do domu ofiary przychodzi „kurier”, któremu senior przekazuje pieniądze i ślad po nim zanika.

Apelujemy i przypominamy, że:
- zawsze kierujmy się zasadą " ograniczonego zaufania",
- skontaktujmy się z innymi członkami rodziny w celu zweryfikowania "tragicznej" informacji , która miała być powodem pożyczki,
- ostrzegajmy seniorów i mówmy im, co należy robić w takich sytuacjach,
- pamiętajmy, aby zawsze o swoich podejrzeniach powiadomić Policję,
- przy próbie podszywania się pod funkcjonariuszy - natychmiast należy skontaktować się z najbliższą jednostką policji. Policjanci nigdy nie proszą o branie kredytów w ramach pomocy w działaniach operacyjnych ! Żaden funkcjonariusz nie może też żądać ani przyjmować pieniędzy za prowadzoną sprawę.

sierż.szt. Dorota Słomkowska

wstecz

Banery

Stopka

Kontakt

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina
[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt