Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Już jutro wystawa prac Pawła Tencera

Mamy przyjemność zaprosić na wystawę twórczości Pawła Tencera, która odbędzie się już jutro - 6 kwietnia br. o godz. 17.30 w Zamku Gostynińskim. Organizatorem spotkania jest Gostynińskie Towarzystwo Popierania Twórczości Plastycznej przy współpracy Wydziału Promocji Miasta, Zamku Gostynińskiego oraz przyjaciół artysty. Patronat honorowy nad wystawą objął Burmistrz Miasta Gostynina Paweł Kalinowski.

Śp. Paweł Tencer był wyjątkowym twórcą i organizatorem wielu plenerów i wystaw. Zarażał swoją pasją do sztuki każdego, kto chciał Go słuchać. Był cierpliwym i pogodnym nauczycielem dla młodych osób szukających swojej drogi w świecie malarstwa, a dla kolegów artystów - mentorem.

Prace Pawła Tencera w zależności od okresu tworzenia i spoglądania na świat różnią się doborem kolorów, nakładaniem farby na płótno, ujęciem tematu. Zawsze jednak są to obrazy niezwykle inspirujące do obserwacji i przemyśleń.

Podczas wystawy artystę będzie wspominać  rodzina, przyjaciele i znajomi, usłyszymy Jego ulubione piosenki, a także odbędzie się krótki konkurs. Jednak to nie wszystkie atrakcje tego wieczoru. Zapraszamy do Zamku Gostynińskiego, abyście mogli Państwo uczestniczyć w spotkaniu, podczas którego „ocalimy od zapomnienia” twórczość Pawła Tencera. 

  • Portret Pawła Tencera namalowany przez Krzysztofa Kopra

wstecz

Banery

Stopka

Kontakt

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina
[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt