Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Dzielnicowy naprawdę bliżej nas

Policjanci w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” na co dzień spotykają się z mieszkańcami swoich rejonów służbowych. Tym razem asp. Marcin Kicka odwiedził działkowców z ROD „Bratoszewo” i „Krokus”.

Takie spotkania jak np. sobotnie (01.04.) z działkowcami Rodzinnych Ogródków Działkowych „Bratoszewo” i „Krokus” są bardzo ważne dla dzielnicowych. Pozwalają na prowadzenie dialogu i wsłuchiwanie się w głosy tych, dla których policjanci pełnią służbę. W ten sposób będziemy mogli skutecznie reagować na te problemy, które każdego z mieszkańców dotykają. Mają one na celu zdiagnozowanie lokalnych problemów społecznych, ale też informowanie mieszkańców o potencjalnych zagrożeniach.

Dzielnicowy szczególna uwagę poświęcił tematyce właściwego zabezpieczenia mienia na czas nieobecności, przestrzegania regulaminu ROD i korzystania z element ów odblaskowych po zmierzchu. Jednym z elementów dyskusji było przedstawienie działkowcom Krajowej Mapy Zagrożeń, zasad jej funkcjonowania i korzystania w sytuacjach, gdy łamane jest prawo. Podczas spotkania przypomniano również mieszkańcom o zagrożeniach czekających na nich ze strony oszustów działających metodą na „wnuczka” czy „funkcjonariusza”.

Dzielnicowy to policjant „pierwszego kontaktu”, do którego każdy może zwrócić się o pomoc i poradę, przekazać informacje dotyczące bezpieczeństwa. Dlatego też funkcjonariusze utrzymują bezpośredni kontakt ze społecznościami lokalnymi oraz różnymi instytucjami, które są usytuowane w ich rejonie służbowym.

sierż. szt.  Dorota Słomkowska

wstecz

Banery

Stopka

Kontakt

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina
[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt