Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Rolkarze z dorobkiem medali w Stolnie

W sobotę 8 kwietnia 2017 roku w Stolnie (woj. kujawsko-pomorskie) odbyły się pierwsze w tym sezonie Ogólnopolskie Zawody Sportowe "ROLL & RUN" we wrotkarstwie szybkim, dwuboju oraz bieganiu.
 
Sezon zmagań sportowych w Polsce rozpoczęły dzieci na rolkach w kategorii wiekowej 7-9 lat, w których to III miejsce zajęła Amelia Kowalczyk /UKS ZWOLEŃ-TEAM/.

W kolejnym starcie 10-12 lat: II miejsce wywalczyła Maja Kafarska, V miejsce Klaudia Tyszkiewicz /UKS Z-T/,
natomiast w kategorii wiekowej 13-15 lat: I m Martyna Śmiałkowska, II m Zosia Kotfasińska, IV Adrianna Kafarska, V Oskar Berliński, VI Olivia Kowalczyk, VII Artur Janiszewski, VIII Weronika Paliwoda, IX Maja Michalska /UKS Z-T/.

Oprócz zmagań na rolkach dzieci i młodzież rywalizowała również w konkurencjach biegowych na dystansach 600m-1000m.
W kategorii wiekowej 10-12 lat: II miejsce przypadło Klaudii Tyszkiewicz, a VI m Mai Kafarskiej z UKS Zwoleń-Team.
W starszej kategorii 13-15 lat III miejsce osiągnęła Martyna Śmiałkowska, IV m Zosia Kotfasińska, V m Adrianna Kafarska, VI m Maja Michalska, VII m Oskar Berliński.
 
Kolejnym punktem programu były zawody na rolkach fitness /koła do 90mm/, w których to I miejsce zdobył Trener UKS ZWOLEŃ-TEAM z czasem 00:09:51 na dystansie 5,25km.

Królewskim dystansem zmagań w Stolnie był półmaraton na dystansie 21 km, w którym to wystartowało 110 zawodników z całej Polski. Trener ZWOLEŃ-TEAM po doskonałej jeździe i 50 metrowym finishu, oderwaniu się z drugiego peletonu zajął w open VIII miejsce /natomiast w U30-39 IV miejsce/ z czasem 00:37:29, w ubiegłym roku XIII m czas 00:40:14.


"Wróciliśmy ze Stolna ze zdobyczami na podium! Cieszy fakt, iż nasi zawodnicy wytrzymali presję podczas wysokiego poziomu zawodów oraz pokazali swoje umiejętności rywalizując w ogólnopolskiej obsadzie. Podium "jednego" jest zawsze podkreśleniem pracy wielu osób (wsparcie rodziców, przyjaciół, całego zespołu)... Często niezauważalna energia, długotrwała determinacja i wytrwałość skrywa się za sukcesem. Nasz klub wrotkarski ze Stolna wraca z 7 medalami!  Bardzo udany weekend i kto by pomyślał, że w Gminie i Mieście Gostynin można wychować rolkarzy?" - podsumował trener Łukasz Flejszer.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Gminy Miasta Gostynina.

  • Rolkarze z dorobkiem medali w Stolnie
  • Rolkarze z dorobkiem medali w Stolnie
  • Rolkarze z dorobkiem medali w Stolnie
  • Rolkarze z dorobkiem medali w Stolnie

wstecz

Banery

Stopka

Kontakt

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina
[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt