Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

10. edycja plebiscytu Tygodnika Płockiego „Z Tumskiego Wzgórza”

W piątkowy wieczór 7 kwietnia br. w Domu Technika poznaliśmy zwycięzców 10. edycji plebiscytu Tygodnika Płockiego „Z Tumskiego Wzgórza”. Zwycięskie miedzioryty odebrali Stanisław Kwiatkowski – dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku, muzyk Ryszard Wolbach, Marcin Kaczmarek – trener Wisły Płock oraz Józef Rozkosz – wójt gminy Bielsk. Z jubileuszem gali zbiegła się jeszcze jedna ważna rocznica 45-lecie istnienia Tygodnika Płockiego. Z tej okazji zespół redakcyjny przyjął wiele gratulacji, życzeń i miłych prezentów.
Na tegoroczny plebiscyt złożyło się w sumie 40 nominacji w 4 kategoriach. Zostały one wybrane przez Kapitułę konkursu z ponad 100 najważniejszych zeszłorocznych wydarzeń płockich, jak i regionalnych. Reszta należała już do czytelników. To oni oddawali głosy na swoje typy i ich poparcie zdecydowało o zwycięstwie wielkiej tegorocznej czwórki. W sumie do redakcji wpłynęło ponad 5 tys. głosów – kuponów i SMS-ów.

W piątek w Domu Technika gościliśmy autorów 40 najważniejszych plebiscytowych wydarzeń, czyli przedstawicieli inicjatyw gospodarczych i społecznych, kultury, sportu i turystyki, regionu. Wśród zaproszonych gości byli m.in. biskup płocki Mirosław Milewski, europoseł Julia Pitera, a także przedstawiciele najważniejszych płockich firm, z PKN ORLEN na czele. Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, Zbigniew Leszczyński – członek zarządu PKN ORLEN, rektorzy płockich uczelni: Zbigniew Kruszewski i Maciej Słodki wspierali nas na scenie podczas ceremonii wręczania nagród.

Robert Majewski prowadzący galę na początek zaprezentował zebranym pierwszą dziesiątkę nominowanych w kategorii „Inicjatywy gospodarcze i społeczne”. Tomasz Szatkowski, redaktor naczelny Tygodnika Płockiego, odkrył nieco plebiscytowe kulisy i zdradził, na kogo czytelnicy przede wszystkim głosowali w tej kategorii. W pierwszej piątce znalazło się otwarcie ekspozycji akwarystycznej w płockim zoo, dalej akcja „Obiad” Płockiego Wolontariatu oraz remont kaplicy królewskiej w bazylice katedralnej dzięki wsparciu Fundacji Grupy PERN. Inicjatywie wybranej przez płocczan w drugiej edycji budżetu obywatelskiego – mowa o zakończeniu budowy Płockiego Centrum Terapeutyczno-Rehabilitacyjnego przy ulicy Lasockiego 14 – do wygranej zabrakło zaledwie 6 głosów.
A kto wygrał? Emocje na sali sięgały zenitu. Tymczasem wyniki czekały spokojnie na odczytanie w białej kopercie. Dziennikarz TP Jacek Danieluk w końcu ogłosił, że w tej kategorii czytelnicy uznali za najważniejsze wykonywanie zabiegów rekonstrukcji piersi w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku. Płoccy specjaliści prowadzą między innymi rekonstrukcje przy użyciu tkanek własnych, a także zabiegi symetryzacyjne, czyli dotyczące poprawy wyglądu piersi zdrowej (nieoperowanej). Stanisław Kwiatkowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku, odebrał miedzioryt autorstwa Pawła Jędrzejczaka z rąk członka zarządu PKN ORLEN Zbigniewa Leszczyńskiego oraz redaktora naczelnego TP Tomasza Szatkowskiego. – Jestem bardzo zaskoczony wyróżnieniem. Chciałem podziękować w imieniu swoim oraz pracowników chirurgii I i II naszego szpitala. To wyjątkowa ekipa, która niesie pomoc kobietom w dramatycznej sytuacji z wielkim oddaniem i poświęceniem. Dodam jeszcze, że nasz szpital cały czas się rozwija. Mamy na uwadze również nowe kierunki działalności medycznej, o których niebawem będziemy informować. Bardzo dziękuję za oddane głosy – zaznaczył Stanisław Kwiatkowski.

Przypomnijmy, że nominację w kategorii W Regionie otrzymał Burmistrz Gostynina Paweł Kalinowski za blok socjalny przy ul. Targowej. Około 60 rodzin zamieszka w budynku mieszkalnym wielorodzinnym z lokalami socjalnymi przy ul. Targowej w Gostyninie, umowa na budowę tego budynku podpisana została 22 marca 2016 r. Budowę rozpoczęto w maju 2016 r. Powstanie bloku z tego rodzaju mieszkaniami w znacznym stopniu rozwiąże część problemów socjalnych, z którymi boryka się dość duża grupa mieszkańców Gostynina. Burmistrz otrzymał z rąk Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika

Źródło: http://www.tp.com.pl/plebiscyt-z-tumskiego-wzgorza/10-jubileuszowa-gala-tumskiego-wzgorza-obiektywie-jana-wackowskiego.html

 

Foto: Dariusz Ossowski Tygodnik Płocki/UMG

  • Z Tumskiego Wzgórza - plebiscyt Tygodnika Płockiego
  • Z Tumskiego Wzgórza - plebiscyt Tygodnika Płockiego
  • Z Tumskiego Wzgórza - plebiscyt Tygodnika Płockiego
  • Z Tumskiego Wzgórza - plebiscyt Tygodnika Płockiego
  • Z Tumskiego Wzgórza - plebiscyt Tygodnika Płockiego
  • Nominacja

wstecz

Banery

Stopka

Kontakt

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina
[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt