Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

„Kręci mnie bezpieczeństwo” w Gostyninie

W miniony weekend (22-23.04) policjanci z gostynińskiej komendy wzięli udział w ogólnopolskiej akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”, promowanej  przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. W ramach jej inauguracji funkcjonariusze przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne  ” Mój rower-moje życie”, które ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa rowerzystów.
Na drogach powiatu gostynińskiego pojawia się coraz więcej rowerzystów. Sezon rowerowy jest praktycznie w pełni zainaugurowany. Policjanci poprzez prowadzone w weekend działania pod kryptonimem „Mój rower – moje życie” promowali bezpieczne poruszanie się rowerem. Mundurowi w trakcie kontroli przypominali rowerzystom o wymogach technicznych, jakie musi spełniać jednoślad oraz o tym , że warto zakładać kask i elementy odblaskowe, które zwiększają naszą widoczność po zmroku.
Podczas weekendowych działań policjanci rozdawali również zakładki „Świeć przykładem na sprawnym rowerze”, a także zachęcali rowerzystów do oznakowania jednośladu, co umożliwia identyfikację roweru w przypadku kradzieży.

sierż.szt. Dorota Słomkowska

KPP Gostynin

  • "Kręci mnie bezpieczeństwo"
  • "Kręci mnie bezpieczeństwo"

wstecz

Banery

Stopka

Kontakt

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina
[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt