Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Policjanci zatrzymują nietrzeźwych kierowców

Aż pięciu nietrzeźwych kierowców zatrzymali gostynińscy policjanci podczas minionego weekendu. Jeden z nich – motorowerzysta – został zatrzymany przez pacyńskich funkcjonariuszy już drugi raz w tym miesiącu. Wszyscy za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Weekend kierujących „na podwójnym gazie” rozpoczął w piątek (21.04.) 39-letni mieszkaniec gminy Pacyna. Policjanci, z miejscowego posterunku, zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej w Luszynie. Kierował fordem mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kilka godzin później ci sami funkcjonariusze zatrzymali 53-letniego mieszkańca powiatu kutnowskiego, który kierował motorowerem mając blisko 2,5 promila. Jak się okazało 53-latek był już zatrzymany przez pacyńskich policjantów na początku tego miesiąca - również za kierowanie Junakiem w stanie nietrzeźwości. Natomiast w piątkową noc na terenie miasta funkcjonariusze zatrzymali 46-letni kierującego osobowym nissanem. Mężczyzna poruszał się po ulicach Gostynina mając ponad promil alkoholu w organizmie.

Nie mniej pracy mundurowi mieli w niedzielę. Na terenie gminy Sanniki policjanci zatrzymali 25-letniego rowerzystę z ponad 2 promilami alkoholu w organizmie. Drugim nieodpowiedzialnym kierującym był 47-letni mieszkaniec gminy Szczawin Kościelny, który seatem poruszał się mając ponad pół promila.

Bardzo niepokojąca jest tendencja wzrostowa zatrzymywanych kierowców, którzy prowadzą pojazdy pod działaniem alkoholu. Apelujemy o rozwagę i poczucie odpowiedzialności nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale również innych użytkowników dróg.

sierż.szt. Dorota Słomkowska
KPP w Gostyninie

  • KPP Gostynin

wstecz

Banery

Stopka

Kontakt

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina
[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt