Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Kolejne próby oszustw „na wnuczka”

Wczoraj (24.04.) dyżurny gostynińskiej Policji został powiadomiony przez trzy mieszkanki powiatu gostynińskiego o kolejnych próbach wyłudzeń pieniędzy metodą  „na wnuczka”. Schemat rozmowy z oszustem wyglądał tak samo – spowodowanie wypadku przez rzekomego syna kobiety. Na szczęście seniorki szybko zorientowały się, że mają do czynienia z oszustem i przerwały połączenia. Następnie o całej sytuacji powiadomiły policjantów oraz swoich najbliższych.

Ponownie apelujemy i przypominamy, że:
- zawsze kierujmy się zasadą " ograniczonego zaufania",
- skontaktujmy się z innymi członkami rodziny w celu zweryfikowania "tragicznej" informacji , która miała być powodem pożyczki,
- pamiętajmy, aby zawsze o swoich podejrzeniach powiadomić Policję,
- ostrzegajmy seniorów i mówmy im, co należy robić w takich sytuacjach,
- przy próbie podszywania się pod funkcjonariuszy - natychmiast należy skontaktować się z najbliższą jednostką policji. Policjanci nigdy nie proszą o branie kredytów w ramach pomocy w działaniach operacyjnych ! Żaden funkcjonariusz nie może też żądać ani przyjmować pieniędzy za prowadzoną sprawę.
- zawsze upewnijmy się, że w prawidłowy sposób rozłączyliśmy rozmowę z naszym rzekomym krewnym, który potrzebuje pomocy. Dopiero jak będziemy pewni, że rozmowa jest całkowicie zakończona a w słuchawce słychać poprawny sygnał rozłączenia (najlepiej odczekać jeszcze dla bezpieczeństwa 2- 3 minuty) i dopiero wtedy można wybrać kolejny numer np. na policję.
 
sierż.szt. Dorota Słomkowska
KPP w Gostyninie

wstecz

Banery

Stopka

Kontakt

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina
[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt