Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Podsumowanie działań „Pasy”

W dniach 4-5 maja br. gostynińscy policjanci prowadzili akcję "Pasy". Podczas działań funkcjonariusze sprawdzali przede wszystkim czy kierowcy i pasażerowie przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach ochronnych.

Korzystanie podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa jest kluczowym sposobem na zwiększenie swoich szans na przeżycie podczas wypadku drogowego. Tylko w I kwartale br. na terenie garnizonu mazowieckiego doszło do 9 wypadków ze skutkiem śmiertelnym, w których ofiary nie miały zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Dlatego gostynińscy policjanci w dniach 4 i 5 maja przeprowadzili działania, w zakresie których nadzorowali i egzekwowali przepisy nakazujące zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. W trakcie prowadzonej akcji mundurowi ujawnili 15 przypadków niekorzystania przez kierujących z pasów bezpieczeństwa.

Przypominamy, że korzystanie z pasów bezpieczeństwa znacząco zwiększa nasze szanse na uniknięcie poważnych obrażeń w przypadku zdarzenia drogowego. Ponadto za niestosowanie się kierowcy do obowiązku ich zapinania pasów grozi mandat w wysokości 100 złotych i 2 punktów karnych. W przypadku pasażera jest to grzywna w wysokości 100 złotych, jednak dodatkowo kierowca ponosi odpowiedzialność za kierowanie pojazdem, gdzie pasażerowie nie korzystają z zapiętych pasów – wówczas wysokość mandatu się nie zmienia, ale doliczane są aż 4 punkty karne.

sierż.szt. Dorota Słomkowska
KPP w Gostyninie

wstecz

Banery

Stopka

Kontakt

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina
[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt