Gmina Miasta Gostynina - oficjalna strona

Menu

Treść strony

Turniej bezpieczeństwa ruchu drogowego szkół specjalnych

12 maja br. w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Jana Pawła II w Gostyninie po raz pierwszy odbyły się X Eliminacje Wojewódzkie Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla szkół specjalnych oraz specjalnych ośrodków szkolno –wychowawczych. Również gostynińscy policjanci i strażacy zaangażowali się w jego organizację.
Misją turniejów BRD jest to, aby poprzez zabawę uczyć dzieci i młodzież bezpiecznego poruszania się po drogach, wyrobić nawyk rozważnego i mądrego korzystania z dróg. Przedsięwzięcia te znacząco przyczyniają się do podniesienia poziomu wiedzy i kwalifikacji młodych uczestników ruchu drogowego. Turniej został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Gostyninie.
Oprawę techniczną zapewnili prawdziwi profesjonaliści. Test wiedzy nadzorowali gostynińscy policjanci, a znajomość pierwszej pomocy przedmedycznej strażacy z OSP w Sierakówku. Za część praktyczną tj. tor przeszkód i poruszanie się po miasteczku rowerowym odpowiedzialni byli instruktorzy z miejscowych ośrodków szkolenia kierowców.
Do eliminacji wojewódzkich zakwalifikowały się szkoły specjalne z Płocka, Gostynina, Płońska, Szydłowca i Mławy. Do Gostynina przyjechało 7 drużyn składających się z 3 gimnazjalistów.
Wszyscy zawodnicy wykazali się dużą wiedzą oraz umiejętnościami. W klasyfikacji grupowej I miejsce zajęli uczniowie z Publicznego Gimnazjum Specjalnego w Szydłowcu. Natomiast indywidualnie – uczennica Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Płońska.
Przy okazji turnieju uczniowie mieli możliwość obejrzenia pojazdów wykorzystywanych przez Policję i Straż Pożarną. Ponadto policjanci przygotowali dla dzieci atrakcję – bieg w alkogoglach.

sierz.szt. Dorota Słomkowska
KPP w Gostyninie

  • Turniej bezpieczeństwa
  • Turniej bezpieczeństwa
  • Turniej bezpieczeństwa
  • Turniej bezpieczeństwa
  • Turniej bezpieczeństwa
  • Turniej bezpieczeństwa

wstecz

Banery

Stopka

Kontakt

[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina
[obiekt mapy] Mapa Miasta Gostynina

Urząd Miasta Gostynina
ul. Rynek 26
09-500 Gostynin
tel.: 24 236 07 10
fax.: 24 236 07 12
e-mail: um@gostynin.pl

Szczegółowy kontakt